PVD sāks pieņemt nomedītos dzīvniekus trakumsērgas analīzēm

Nolūkā pārliecināties par šā gada pavasarī veiktās meža dzīvnieku trakumsērgas vakcinācijas efektivitāti Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no šodienas līdz 19.decembrim no medniekiem pieņems nomedītās lapsas un jenotsuņus laboratoriskai izmeklēšanai.

Kā norādīja PVD pārstāve Anna Joffe, par katru nomedīto paraugam derīgo dzīvnieku mednieks saņems septiņus latus. Nomedītos dzīvniekus var nest uz sava reģiona PVD pārvaldi. Kopumā PVD plāno pieņemt un izmeklēt 2560 dzīvniekus.

Kā liecina 2012.gadā veiktās vakcinācijas efektivitātes analīze, 87% no izmeklētajām lapsām un jenotsuņiem bija uzņēmuši vakcīnu.

PVD atgādina, ka trakumsērga ir bīstama, neārstējama, dzīvnieku un cilvēku veselību un dzīvību apdraudoša infekcijas slimība. Trakumsērgas rezervuārs dabā ir savvaļas dzīvnieki, galvenokārt lapsas un jenotsuņi. Mājdzīvnieki, visbiežāk suņi un kaķi, ar trakumsērgu inficējas pēc kontaktēšanās ar slimiem savvaļas dzīvniekiem. Vienīgais efektīvais trakumsērgas profilakses pasākums ir savlaicīga mājdzīvnieku vakcinācija.

Savvaļas dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu PVD veic kopš 2005.gada, kad tika konstatēts 421 dzīvnieka saslimšanas gadījums ar trakumsērgu. 2012.gadā šādi gadījumi ir bijuši divi, bet šogad saslimšana nav reģistrēta.

Trakumsērgas apkarošana ir viena no Eiropas Savienības prioritātēm. PVD izstrādāto trakumsērgas apkarošanas programmu ir apstiprinājusi un līdzfinansē Eiropas Komisija.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas