PVD pagājušajā nedēļā konstatējis deviņus pārkāpumus mājputnu turēšanas prasībās 3

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pagājušajā nedēļā konstatējis deviņus pārkāpumus mājputnu turēšanas prasībās, kas ieviestas saistībā ar augsti patogēnās putnu gripas izplatību, aģentūru LETA informēja PVD.

Pagājušajā nedēļā PVD inspektori veikuši kopumā 47 pārbaudes saistībā ar spēkā esošajām prasībām mājputnu turēšanā un deviņos gadījumos konstatēti pārkāpumi, tostarp septiņos gadījumos konstatēts, ka mājputni netiek turēti telpās, bet divos gadījumos savvaļas putni varēja piekļūt mājputnu mītnei.

Jau vēstīts, ka augsti patogēnās putnu gripas izplatības dēļ mājputnu turētājiem putni jātur slēgtās telpās. Līdztekus aizliegta izbraukuma tirdzniecība ar mājputniem un inkubējamām olām, piedalīšanās tirgos, izstādēs, skatēs un citos pasākumos, kuros iesaistīti mājputni.

Aizliegts izmantot virszemes ūdenskrātuvēs iegūtu ūdeni mājputnu dzirdināšanai un aizliegta mājputnu izlaišana savvaļā medījamo putnu krājumu atjaunošanai. Turklāt valdības noteikto ierobežojumu periodā putnu novietnes darbiniekiem jālieto darba vai maiņas apģērbs un apavi, ko atļauts lietot tikai mājputnu turēšanas vietā.

Ierobežojumu ilgums būs atkarīgs no epidemioloģiskās situāciju valstī, citās Eiropas Savienības dalībvalstīs un tuvumā esošajās trešajās valstīs.

Augsti patogēnā putnu gripa ir akūta, ļoti lipīga putnu infekcijas slimība, kas rada bojājumus dažādās orgānu sistēmās. Tā izplatītāji ir savvaļas putni, sevišķi ūdensputni, kam slimība var noritēt bez raksturīgajām pazīmēm. Mājputni var inficēties, nonākot tiešā kontaktā ar inficētajiem savvaļas putniem vai uzņemot slimības ierosinātāju ar inficētu barību vai ūdeni.

PVD aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un ziņot par atrastiem beigtiem savvaļas ūdensputniem, zvanot uz PVD uzticības tālruni - automātisko atbildētāju 67 027 402 vai informējot tuvāko PVD teritoriālo pārvaldi.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Antons

Liepājas apkārtnē daudz kur redz putnus ārā.

pirms mēneša, 2021.04.14 12:00

Ome

Uzlieciet putniem maskas,vakcīna pret covidu un viss būs štokos.

pirms mēneša, 2021.04.14 16:01

Kuka

Anton, nekavējieties, rūpīgi vāciet lietišķos pierādījumus - filmējiet, fotogrāfējiet visus putnus, kurus redzat ārā Liepājas apkārtnē un ziņojiet PVD...

pirms mēneša, 2021.04.14 22:57

Latvijas ziņas