PVD: Latvijā saindētie gurķi nav ievesti

Inficētie gurķi no divām Spānijas saimniecībām, kas ir izraisījuši cilvēku saslimšanu Vācijā, Latvijā nav ievesti, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) rīcībā esošā informācija.

Dienests ir uzsācis pastiprinātas pārbaudes ievestajiem gurķiem no Spānijas, skaidroja dienesta pārstāve Anna Joffe. Pārbaužu laikā pastiprinātu uzmanību pievērsīs tam, vai cenu zīmēs norādītā augļu un dārzeņu izcelsmes valsts sakrīt ar produktu pavaddokumentos norādīto informāciju.

Tāpat PVD nosūtīja vēstules lielveikalu tīkliem ar aicinājumu neiegādāties tirdzniecībai Spānijas izcelsmes gurķus no Almērijas un Malagas provincēm.

Pēc informācijas, ko dienests saņem no Eiropas Komisijas Ātrās brīdināšanas sistēmas kontaktpunkta, Spānijā ir apturēta divu saimniecību (Almērijas un Malagas provincēs) darbība, kuras tiek turētas aizdomās par piesārņotu gurķu izplatīšanu uz Vāciju.

Saimniecībās ir noņemti augsnes, ūdens un produktu paraugi enterohemorāģiskās zarnu nūjiņas noteikšanai. Tāpat noskaidrots, ka saimniecība Malagas provincē strādā ar bioloģiskās lauksaimniecības metodēm.

PVD aicina iedzīvotājus, iegādājoties augļus un dārzeņus, noteikti pārliecināties par produktu izcelsmes valsti! Ja šaubāties, uzdodiet papildus jautājumus tirgotājiem, lai precizētu produkta izcelsmi, svaigumu! Pirms lietošanas uzturā augļus un dārzeņus noteikti rūpīgi nomazgājiet un uzglabājiet atbilstošā temperatūrā. Arī gatavojot ēdienu ievērojiet atbilstošus higiēnas pasākumus un neaizmirstiet mazgāt rokas!

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas