PVD: Latvijā pagaidām nav ievestas jaunas pārtikas preces no Japānas

Latvijā pagaidām nav ievestas jaunas pārtikas preces no Japānas, aģentūrai BNS apliecināja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Anna Joffe.

Viņa norādīja, ka pagaidām no Japānas nav ienākušas jaunas pārtikas kravas, kā arī nav iespējams prognozēt, kad tās pienāks. "Nekad nevar prognozēt, kad šīs kravas varētu būt," atzina Joffe un uzsvēra, ka jebkurā gadījumā tām ir noteikta pastiprināta kontrole.

Jau ziņots, ka PVD pārbaudīs radioaktīvā piesārņojuma līmeni no Japānas importētajās pārtikas precēs, tiklīdz pienāks kāda preču krava no šīs valsts. Pēc PVD Robežkontroles departamenta rīcībā esošās informācijas, uz Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas robežkontrolei no 2010.gada 1. janvāra līdz 2011. gada 15. martam importēti 35 sūtījumi no Japānas - kravas ar koka paletēm medikamentiem, pārtikas produktiem, tostarp konservētas plūmes, sojas mērce un citas mērces.

Japānā 11.martā notika zemestrīce ar stiprumu 9,0 balles pēc Rihtera skalas. Zemestrīce un tai sekojošais cunami izraisīja avārijas arī Japānas at omelektrostacijās. Fukusimas 1. AES pēc postošās zemestrīces ir notikušas vairākas eksplozijas, izraisot radiācijas noplūdes. ANO Pasaules Veselības organizācija (WHO) iepriekš brīdināja par radiāciju Japānas pārtikā un raksturoja to kā "nopietnu situāciju".

Japāna eksportē augļus, dārzeņus, piena produktus un jūras veltes, un lielākie tirgi šo produktu eksportam ir Honkonga, Ķīna un ASV.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas