PVD aicina brīvdienās rūpīgi sekot produktu derīguma termiņam

Sākoties Lieldienu brīvdienām, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina patērētājus rūpīgi sekot iegādāto produktu derīguma termiņiem, uzglabāšanas temperatūrai un produktu marķējumam.

Pērkot produktus, uz iepakojuma jāpārbauda marķējums, lai noskaidrotu produkta derīguma termiņu un uzglabāšanas temperatūru. Savukārt augsta riska pārtiku - gaļu, zivis, pienu, salātus un krēma konditoreju, desertus - jāuzglabā temperatūrā, kādu ražotājs norādījis uz preces iepakojuma. Pirkuma čeks jāsaglabā, jo tas vajadzības gadījumā būs pierādījums, kur pārtika iegādāta.

Tā kā svētkos viens no pirktākajiem pārtikas produktiem būs olas, PVD atgādina, ka olu uzglabāšanas apstākļus un derīguma termiņu ražotājs norāda uz iepakojuma. Marķējums ļauj uzzināt, kurā valstī olas ražotas un kādos apstākļos turētas vistas, kas šīs olas dējušas.

Cipars uz olas norāda dējējvistu turēšanas veidu: nulle - bioloģiskā ražošana, viens - brīvā turēšana, divi - turēšana kūtī, trīs - turēšana sprostos, bet burti norāda valsts kodu, kurā olas ražotas - Latvijai tas ir LV. Tāpat uz olas redzams PVD piešķirtais identifikācijas numurs un papildu zīmes, kas identificē dējējvistu ganāmpulka mītni.

Atnesot mājās, olas var uzglabāt vai nu ledusskapī, vai istabas temperatūrā, taču uzglabāšanas temperatūrai jābūt nemainīgai, jo temperatūras svārstības var paātrināt olu bojāšanos.

PVD iesaka Lieldienu olu krāsošanai izmantot tikai pārtikas krāsas, izvairoties no, piemēram, nepārtikas krāsām, nagu lakas u.c., kas var piesārņot olu un padarīt to nelietojamu uzturā.

Akcentējot, ka PVD inspektori strādās arī svētku dienās, dienests aicina iedzīvotājus, kuri novēro vai konstatē iespējamus pārkāpumus pārtikas tirdzniecības vietās, zvanīt pa PVD uzticības tālruni - automātisko atbildētāju 67027402 - un informēt par tiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas