Putnis apstrīd LTV valdes locekļu konkursu

"Es Administratīvajā tiesā apstrīdēju Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu konkursu. Kāpēc? Tāpēc, ka tā nedrīkst! Mēs rakstām 2013.gadu un Latvijai vajag jaunu sabiedrisko mediju, kas tiek veidots uz principiāli jauniem vērtību, profesionalitātes un atbildīguma pamatiem," blogā portālā "Ir.lv" raksta  pašnodarbināts valsts eksaminēts tulks un tulkotājs, bijušais sabiedrības par atklātību "Delna" vadītājs Roberts Putnis.

"Vēl pērn decembrī man šķita, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) patiesi meklē ceļu, kā iedzīvināt jaunus ideālus kopīgajā sabiedrības saziņas telpā. Tika ieguldīts nopietns darbs un nauda, lai meklētu vienošanos mediju profesionāļu vidē, ka Latvijas sabiedrībai ir vajadzīgs jauns sabiedriskais medijs un kādam tam būtu jābūt. Pusgada garumā NEPLP bija impulsu devēja jauna sabiedriskā medija koncepcijas tapšanas procesam, un ar galarezultātu jaunu ideju, profesionālo standartu un sabiedriskā medija izpratnes ziņā Latvijas mediju profesionāļi var lepoties," raksta R. Putnis.

Viņaprāt, NEPLP lēmums jaunās LTV valdes locekļu kandidātu vārdus atklāt 25. februārī – trīs dienas pirms jaunā svaldes pirmās darba dienas – atgādina "tik pazīstamos sabiedrībai acīs pūstos oranžos dūmus "laikmetā pirms rīkojuma nr. 2". Tad Šķēles, Šlesera un Lemberga kabatas partijas kārtoja savas politiskās rebes un uz skatuves izsūtīja kādu statistu tautas apsaukšanai."

"Ja NEPLP, kā paredzēts likumā, līdzās augstākajai izglītībai vērtētu arī labu reputāciju un vismaz piecu gadu mediju vai vadības darba pieredzi un es izrādītos viens tāds neveiksminieks, kas izkrīt cauri stingrajam filtram, jau atkal cieņā noliektu galvu veiksmīgo konkurentu priekšā. Bet nē. NEPLP par pietiekami cienījamu, lai aicinātu uz interviju, atzina, piemēram, Edvīnu Inkēnu, kurš īpaši izcēlies ir „pedofilijas skandāla" kontekstā un gadiem ilgi apvienoja politiķa un žurnālista nodarbes, graujot mediju ētikas pašus pamatus. Un viņš nav vienīgais, par kura labo reputāciju NEPLP nebija tādu šaubu kā par manu augstāko izglītību."

R. Putņa blogu lasiet "Ir.lv".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas