Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Putni sinoptiķu prognozes ignorē

Lai gan meteorologi sola, ka nedēļas nogalē laiks kļūs aukstāks, putnu vērotāji jau pamanījuši gājputnu migrāciju.

Pagājušo piektdien vērotāji Nīcas laukos redzējuši 23 tundras sējas zosis un divas meža zosis. Tie ir agrākie šo putnu pavasara novērojumi. Ornitologs Dmitrijs Boiko zina teikt, ka šīs zosis ligzdo Krievijas ziemeļos, Baltās jūras piekrastē – tātad noteikti esot pirmie migrējošie putni.
Tajos pašos laukos redzētas ap 400 sniedžu, kas arī uzsākušas pavasara migrāciju.
Ar satelītraidītāju aprīkotais ziemeļu gulbis Aigars joprojām atrodas Bārtas pagastā. Pēc vietējā iedzīvotāja Ziedoņa Rekkes teiktā, pašlaik kopā ar Aigaru uzturas vēl 14 gulbju un viena zoss. Pagājušajā nedēļā kopā ar viņu novēroti tikai seši gulbji, pastāsta pētnieks. Viņš aicina iedzīvotājus informēt ornitologus, ja tiek novēroti gulbji ar ziliem vai dzelteniem kakla gredzeniem. D. Boiko var zvanīt pa tālruni 26416423.
Pēc vairāk nekā mēneša klusuma 3. februārī saņemti daži signāli no gulbja vārdā Vineta. Ziņas par šo putnu izsūtītas vairākiem kolēģiem Vācijā, lai viņi pārliecinātos, ka ar putnu viss ir kārtībā. Gulbis Jānis atrodas Oderas upē, un vairāki vācu ornitologi ir nolasījuši datus no tā kakla gredzena. Signāls pienāk bieži un labā kvalitātē. Ornitologi ziņo, ka nakšņot Jānis lido Polijas teritorijā, bet pa dienu uzturas Vācijas pusē.
Laika ziņas vēstī, ka nedēļas beigās Latvijā sals naktīs var sasniegt mīnus 13 grādu. Iespējams arī sniegs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas