Puse iedzīvotāju plāno jauno gadu sākt ar apņemšanos; tikai 12 procentiem izdevies sasniegt pagājušogad izvirzītos mērķus

Puse Latvijas iedzīvotāju gadumijā noteiks sev plānus 2012.gadam, tomēr tikai 12% ir izdevies pilnībā izpildīt pagājušajā gadumijā izvirzītos mērķus, liecina pētījumu centra "SKDS" veiktā aptauja.

"SKDS" vadītājs Arnis Kaktiņš aģentūru BNS informēja, ka saskaņā ar aptaujas datiem aizvadītajā gadumijā konkrētus plānus, mērķus vai apņemšanos šim gadam sev noteikuši gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju (49%). Lielākā daļa (72%) šos plānus vēl aizvien atceras, bet 28% atceras plānošanas faktu, taču plānu saturu ir jau aizmirsuši.

Aptaujas dati liecina, ka no tiem iedzīvotājiem, kuri aizvadītajā gadumijā noteica sev kādus plānus šim gadam un vēl aizvien tos atceras, kopumā tikai 12% apgalvo, ka viņiem ir izdevies iecerēto pilnībā īstenot. Lielai daļai (41%) tas nav izdevies pilnībā, bet gan lielā mērā, kas liecina, ka arī šie iedzīvotāji, visticamāk, pie savu plānu īstenošanas ir pielikuši pūles, secina Kaktiņš.

Savukārt 34% respondentu apgalvo, ka viņiem plānus ir izdevies īstenot tikai mazliet, bet 11% – ka nemaz.

"Taču, ja pieņem, ka lielākā daļa no tiem, kuri pirms gada plānus noteica, taču tagad pat neatceras to saturu, visticamāk, tos nav īstenojuši, tad var pieņemt, ka patiesībā mazāk nekā puse plānu gatavotāju ir pilnībā vai lielā mērā tos īstenojuši," norāda sociologs.

Tāpat aptaujas dati liecina, ka kopumā 52% Latvijas iedzīvotāju gatavojas 2012.gadam izvirrīt kādus plānus, mērķus vai izteikt sev apņemšanās. Turklāt 23% to plāno noteikti darīt, bet 29% apgalvo, ka visdrīzāk to darīs.

Kopumā decembra vidū tikai mazliet vairāk par trešdaļu Latvijas iedzīvotāju bija stingri pārliecināti, ka gadumijā sev nekādus plānus nenoteiks, bet 11% sev nebija uz šo jautājumu atbildējuši.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas