Publicē Latvijas augstskolu topu; LiepU - 18./19. vieta

Latvijas augstskolu reitingā pirmais trijnieks esot nostabilizējies - arī šogad pirmajā vietā ir Latvijas Universitāte, otrajā - Rīgas Stradiņa universitāte, bet trešajā - Rīgas Tehniskā universitāte, vēsta "Latvijas Avīze".

Laikraksts, kas ne jau pirmo gadu publicē Latvijas augstskolu reitingus, raksta, ka visu reitinga publicēšanas laiku tā līdere bijusi Latvijas Universitāte, kas ir arī valsts lielākā augstskola. Taču faktiski nepārtraukti līderu trijniekā bijusi arī Rīgas Tehniskā universitāte un Rīgas Stradiņa universitāte, daudz neatpaliekot Daugavpils Universitātei.

Šogad reitingā lielākais kāpums ir Ventspils Augstskolai - par 10 vietām, līdz 12. pozīcijai, vēsta avīze. Otru lielāko kāpumu piedzīvojis Rīgas Aeronavigācijas institūts, kas pakāpies par deviņām vietām.

Lielāko kritumu reitingā toties piedzīvojusi privātā augstskola "ISMA", kas nokritusi pat par 14 vietām, jo te samazinājies gan studentu, gan absolventu, gan ārzemju studentu skaits, gan sarucis akadēmiskais personāls un publikāciju skaits. Nākamā "kritusī" ir Latvijas Jūras akadēmija, kas nokritusi par deviņām līdz 10 vietām, jo akadēmijā samazinājies studentu skaits un akadēmiskā personāla ar doktora grādu īpatsvars. Rīgas Ekonomikas augstskola nokritusi uz leju par sešām vietām.

Reitingā vairs netiek iekļauta Ekonomikas un kultūras augstskola, kas vairākus gadus pēc kārtas pieprasījusi sevi no tā izņemt. Šogad tādu pašu prasību pauda arī Latvijas Kristīgā akadēmija, līdz ar to arī tās vietu reitingā vairs nevar redzēt.

Laikraksts arī piebilst, ka reitings nav un nevar būt vienīgais augstskolas kvalitātes mērs.

Liepājas Universitāte ierindota dalītā 18./19. vietā, bet starp reģionu augstskolām apsteidz tikai Vidzemes augstskolu.

Viss reitings pievienotajā failā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas