Prokuratūra neapmierināta ar Girsa attaisnošanu lietā par nacionālā naida kurināšanu

Prokuratūra ir pārsūdzējusi kādreiz pastāvējušās organizācijas "Russkaja zarya" līderim Illarionam Girsam piespriesto attaisnojošo spriedumu lietā par nacionālā naida kurināšanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja palīdze Velga Lūka skaidroja, ka Kurzemes tiesas apgabala prokuratūra ir iesniegusi apelācijas protestu un lieta ir nosūtīta Kurzemes apgabaltiesai apelācijas protesta izskatīšanai, vēsta LETA.

Savukārt Kurzemes apgabaltiesas tiesas konsultante Aiga Laugale aģentūrai LETA apliecināja, ka lieta otrdien tiesā saņemta, taču pašlaik lēmums par tas turpmāko virzību vēl nav pieņemts.

Jau vēstīts, ka 2018.gada decembra sākumā Kurzemes rajona tiesa atzinusi Girsu par nevainīgu pret viņu celtajā apsūdzībā par nacionālā naida izraisīšanu. Viņš atzīts par nevainīgu pret viņu celtajā apsūdzībā pēc Krimināllikuma 78.panta otrās daļas un attaisnots.

Krimināllieta ir saistīta ar 2014.gada novembrī tīmekļa vietnē "illarion.lv" publicēto rakstu. 2014.gadā Drošības policijas norādīja, ka pret Girsu kriminālprocess sākts par internetā ievietotu publikāciju, kurā viņš cita starpā publiski noliedzis Latvijas okupācijas faktu un ierakstījis teikumus, kas, iespējams, norāda uz valsts simbola zaimošanu.

Girss tika apsūdzēts pēc Krimināllikuma (KL) 78.panta 2.daļas par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, ja to izdarījusi personu grupa vai valsts amatpersona, vai uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) vai organizācijas atbildīgs darbinieks, vai ja tā izdarīta, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

KL par to paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Girsa krimināllieta izskatīšanai tiesā nonāca 2016.gada rudenī. Girss vēstulē tiesai iepriekš bija norādījis, ka kopš 2016.gada 3.maija atradās Krievijā, jo, pēc paša teiktā, viņš Latvijā tiekot vajāts savas politiskās pārliecības dēļ, tāpēc nevarot ierasties tiesā.

Vēlāk Girss informējis tiesu, ka vairs neuzturoties Krievijā un esot devies uz citu valsti. To, kurā valstī viņš pašlaik uzturas, tiesa neizpauda.

Laikrakstam "Kurzemes Vārds" bija izdevies noskaidrot, ka apsūdzētais tiesu e-pasta sarakstē informējis par savas dzīvesvietas adreses maiņu - turpmāk korespodence Girsam jāsūta uz Lielbritāniju, kur viņš praktizējot kā jurists.

Girss bija nu jau vairs nepastāvošās organizācijas "Russkaja zarya" līderis. Kā liecina "Firmas.lv" informācija, 2017.gada 15.novembrī sākts organizācijas likvidācijas process. Kā organizācijas likvidatore norādīta Jeļena Osipova. Viņa kopā ar Girsu un Jevģeņiju Osipovu bija viena no trim "Russkaya zarya" amatpersonām no 2014. līdz 2017.gadam.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas