Prezidents: Tā ir milzīga skaita neaizsargātu cilvēku slepkavība 1

"Šis (Zolitūdes traģēdija) ir gadījums, kas ir jāsauc skaidri, ka tā ir milzīga skaita neaizsargātu cilvēku slepkavība un tā arī būtu jārīkojas," Latvijas Televīzijai sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

"Tā ir kompleksa lieta un to nevar saukt par nelaimes gadījumu, jo daba tur nav piedalījusies. Tur nevar neko pārmest ārējiem spēkiem. Tā ir mūsu pašu ilgi krātā nelaime, kas ir realizējusies ar tik šausmīgām sekām," teica prezidents.

Viņš arī norādīja, ka šoreiz ir jāiesaista neatkarīga ekspertīze no citas zemes, kas nav saistīta ar Latviju vai celtniecības biznesu. "Mēs esam tik tālu no normālas valsts, ka būsim atkal spiesti aicināt palīgā cilvēkus, kas ir izveidojuši valstis, kur šī atbildība ir," sacīja prezidents.

"Nevar šo lietu izmeklēt pusgadu. Tad būs tādas aizsardzības sabūvētas," viņš teica.

Prezidents piekrīt tai versijai, ka tur nav viena konkrēta lieta, bet lietu ķēde, kas ir krājusies gadiem un realizējusies tādā rezultātā. Viņš norāda, ka līdzīga situācija ir arī citās jomās, piemēram, ar drošību uz ceļiem, uzņēmumu bankrotiem utml.

"Ir jāizbeidz spēlēšanās, ka tēlojam politisko atbildību. Šeit tās sekas ir redzamas tādā veidā, kas ir pilnīgi neatgriezenisks. Jāmaina daudz kas politiskajā sistēmā. Skaidrs, ka ir vājums un bezatbildība visos līmeņos, kad tiek nondrošināts, ka neviens ne par ko neatbild," kritizēja Bērziņš.

Viņš uzskata, ka atbildīgo ir ļoti daudz, un pauda cerību, ka vēlētāji novērtēs un beigsies šis "politiskais bizness". "Tā tas turpināties nedrīkst. Mums ir tikai viena demokrātijas puse – tiesības, atbildības nav," viņš teica.

Kā vienīgo pozitīvo šajā notikumā Bērziņš saskatīja cilvēku vienotību. "Skaidri parādījās, ka Latvijas cilvēki ir vienoti. Cilvēki pierādīja, ka tur viss ir kārtībā. Ļoti slikti mums ir izveidojusies vara un likumdošana," viņš teica.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

$

Pār visu valsti valda peļņas kāre. Un Augeja kūtis ir jāsāk tīrīt no tiesu sistēmas. Zema profesionalitāte, kukuļņemšana un draugu būšana saēd morāles un tiesību principus. Ne velti Igaunija ceļu uz jaunu valsti sāka ar vecās tiesu sistēmas nomaiņu. Gan jau vēl redzēsim, ka visi naudasmaisi no Maximas uzpirks advokātus un izies sveikā balti un pūkaini.

pirms 7 gadiem, 2013.11.23 16:30

Latvijas ziņas