Prezidents sola atbalstu Latvijas audžuģimenēm

Šodien Rīgas Latviešu biedrības namā kuplā skaitā pulcējās Latvijas audžuģimenes un aizbildņi, lai kopā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu un viņa kundzi draudzīgā gaisotnē ieskandinātu 2013.gadu. Prezidents uzrunā ģimenēm solīja censties vairot audžuģimeņu atbalstītāju pulku, lai demogrāfijas problēmu risināšanā netiktu aizmirsts par šiem bērniem un vecākiem.

Pasākumā pulcējās aptuveni 500 dalībnieki, kas ir vairāk nekā pagājušajā gadā. Sanākušo vidū bija gan pieaugušie, gan arī dažāda vecuma bērni. Lielākā daļa no pasākuma dalībniekiem bija aizbildņu ģimenes, bet mazāk šoreiz bija ieradušās audžuģimenes.

Latvijas Audžuģimeņu biedrības vadītāja Ilze Golvere sanākušajiem šajā gadā vēlēja trīs lietas - ticību, cerību un mīlestību. "Vēlu cilvēkiem ticību labajam, lai viņi tic, ka ir blakus kāds cilvēks, kurš sniegs atbalstu. Vēlu arī cerību, jo bez cerības neviens nevar izdzīvot, kā arī vēlu mīlestību, kas ikvienam ir vajadzīga," sacīja Golvere.

Biedrības vadītāja uzsvēra, ka ir pagodināta un priecīga, ka aizvadītais gads iesākās ar to, ka pirmo reizi šādā pasākumā piedalījās arī Valsts prezidents Bērziņš, bet pēc neilga laika par Latvijas Audžuģimeņu biedrības patronesi piekrita kļūt viņa kundze Dace Seisuma.

Valsts prezidents norādīja, ka gads ir pagājis un tas Latvijai ir bijis labs gads. "Domāju, ka pieņemtie lēmumi Saeimā par jaunatnes attīstību zināmā veidā atspoguļojas arī uz audžuģimenēm un aizbildņu ģimenēm. Būtu jocīgi cīnīties par to, lai ir vairāk bērnu, aizmirstot par tiem, kas jau ir. Ar Daci centīsimies, lai biedrībai atbalstītāju pulks vairotos," pauda Bērziņš.

Politiķis bērniem vēlēja zinātkāri, jo zināšanās ir spēks un nākotne, savukārt audžuģimeņu vecākiem un aizbildņiem Valsts prezidents vēlēja veselību un izturību, minot, ka Latvija spēja pirms 22 gadiem atgūt brīvību, tomēr atbildību daudzi joprojām negrib uzņemties, taču audžuģimeņu vecāki un aizbildņi ir uzņēmušies nebeidzamu atbildību.

Savukārt Seisuma stāstīja, ka Ziemassvētku laiks un gada pēdējās dienas viņai ir pārdomu laiks, kad pārdomāt piedzīvotos notikumus un satiktos cilvēkus. "Atceroties mūsu pagājušā gada pirmo tikšanos, tuvības un sirsnības sajūta pavadīja mani visa gada garumā, laikam arī tādēļ piekritu kļūt par biedrības patronesi," pauda Seisuma. Viņa arī piebilda, ka zina, cik ļoti biedrības vadītāja cenšas, lai morāli un materiāli varētu atbalstīt audžuģimenes un aizbildņu ģimenes.

Pasākumā piedalījās arī dažādi biedrības atbalstītāji un sponsori, savukārt sanākušos priecēja gan Ziemassvētku vecītis, gan arī svētku koncerts un citi muzikāli un radoši priekšnesumi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas