Prezidents: Situācija koalīcijā atgādina vājprāta murgus

Situācija valdošajā koalīcijā atgādina vājprāta murgus un liecina, ka Latvijā pilnībā ir nobriedusi nepieciešamība pēc konstitucionālās reformas, šorīt telekompānijā LNT izteicās Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Bērziņu apbēdina, ka valdības ministri esot aizmirsuši, ka primāri ir ministri, nevis savu partiju reitinga dzinēji. Situāciju vēl ļaunāku padarot pašvaldību vēlēšanu tuvums, turklāt prezidents bažījas, ka arī pēc tām nekas īpaši labāks koalīcijā nebūs vērojams.

Politiķis brīdināja, - ja "Vienotības", Reformu partijas, "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un "olšteiniešu" veidotā koalīcija nesaņemsies, nākamā koalīcija Saeimā būs jau ar pavisam citām partijām un politiķiem, dodot mājienu, ka vēlētājiem konflikti nav palikuši nepamanīti.

Kā uzskata Bērziņš, strīdi koalīcijā liecina, ka Latvijā pilnībā ir nobriedusi konstitucionālā reforma. Esošais koalīciju un valdību izveides modelis neesot spējīgs darboties un "tā turpināt vairs nevar". Prezidents uzskata, ka valdības veidošanai jābūt citam pamatam, proti, parlaments arī turpmāk ievēlētu premjeru, bet ministru izvēle un darbs jau būtu viņa atbildība.

Bērziņš stāstīja, ka pie šī jautājuma strādā darba grupa, no kuras precīzs piedāvājums būšot rudenī ap septembri.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas