Prezidents: pensijas ir tabu

Valsts prezidents Valdis Zatlers aicina vairs nespekulēt par pensiju samazināšanu un norāda, ka pensijas ir tabu.

Zatlers intervijā laikrakstā "Neatkarīgā Rīta Avīze" uzsvēris, ka visu partiju uzstādījums gan pirms, gan pēc vēlēšanām bija - pensijas ir neaizskaramas.

"Es vairs nespekulētu par šo tēmu. Pensijas ir tabu," atzinis prezidents.

Uz jautājumu par to, ka valdība ar aizdevējiem nav mēģinājusi runāt kredīta atmaksas termiņa pagarinājumu, tā vietā izvēloties kārtējo budžeta saspiedienu par kādiem 200 miljoniem, Zatlers norādījis, ka 2008.gada decembrī Valsts kasē naudas bija vienai nedēļai, un Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) tajā brīdī bija vienīgie, kas Latvijai piedāvāja palīdzību un ātri.

"Protams, ar noteikumiem. Ja mēs būtu bijuši spējīgi paši tikt galā ar savām problēmām, tad SVF te būtu vienu dienu. Bet paši nespējam būt godīgi pret sabiedrību, lai pateiktu, kas jādara – jāceļ nodokļi vai jāmazina izdevumi – un ko darīt vairāk, ko mazāk. Tās nebija SVF prasības. SVF ir tikai viens mērķis – atgriezt Latviju tādā ekonomiskās attīstības stadijā, lai viņi varētu no šejienes aizbraukt," teicis prezidents, piebilstot, ka SVF varēs atgūt naudu tikai tad, ja Latvija to spēs nopelnīt.

Viņš arī atgādinājis, ka Latvija ir izlietojusi tikai pusi no septiņiem miljardiem, ko vēlējās aizņemties. Latvija vairāk aizņemties neplāno šajā programmā un plāno lēnām atgriezties finanšu tirgos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas