Prezidents: nākotnē Latvijas attīstība būs atkarīga no pašvaldībām

Nākotnē Latvijas attīstība būs atkarīga no pašvaldībām, trešdien atklājot konferenci "Latvijas lielās pilsētas – valsts izaugsmes dzinējspēks", uzrunā teica Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Viņš uzsvēra, ka Latvijai, kā arī visai pasaulei ir jāmācās dzīvot ar daudz mazākiem parādiem, nekā tas darīts līdz šim. "Skaidrs, ka Eiropā ir uzticības krīze un tā situācija nākotnē attīstīties nevarēs, jo tā suverēnos parādus atmaksāt nevarēs. Tas nozīmē, ka būs jāmeklē risinājumi un metodes, kā strādāt ar daudz zemākiem parādiem. Arī ASV. Arī valsts pārvaldei būs jābūt tādai, lai to varētu izdarīt," sacīja Bērziņš.

Tāpat viņš pastāstīja, ka turpmāk būs jāmeklē lielākas sadarbības iespējas ar kaimiņiem. "Ir jādomā, kā vairāk sadarboties ar mūsu kaimiņiem. Piemēram, ir labas domas par enerģētisko neatkarību, bet tā nav laba mazos reģionos. Tas ir ekonomiski bezjēdzīgi. Mēs būsim spiesti meklēt risinājumus ar mūsu tuvākajiem kaimiņiem," secināja Bērziņš.

Tāpat Bērziņš iezīmēja Latvijas turpmāko attīstības virzienu, par piemēru minot Eiropas nomales. "Mums ir jākļūst kā citām Eiropas Savienības nomalēm - par bagātākajām valstīm," norādīja prezidents.

Bērziņš prognozēja, ka tuvākajā nākotnē Latvija būs atkarīga tieši no pašvaldību attīstības. "Pamatu nākotnes attīstībai liks pašvaldības. Es negribētu teikt, ka tas būs augstākais līmenis, bet ietekmīgs gan. Un lielā ietekme būs tieši lielo pilsētu attīstībai. Ja kāds cer, ka nodarbinātību var radīt valsts, tad jāteic, ka tā nebūs. Lielākie reģioni, uz kuriem balstīsies, būs centri, kas nodrošinās attīstību un veidos nodarbinātību. Mums ir jāizsver – gribam mēs cilvēkus laukos vai negribam," teica Bērziņš un piebilda, ka nākamgad centīsies paviesoties visās pašvaldībās, lai saprastu, kas tajās ir jāstiprina.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas