Prezidents Jaunajā gadā aicina būt pacietīgiem, bet ne naiviem

Valsts prezidents Andris Bērziņš, uzrunājot Latvijas tautu Jaunajā gadā, aicināja būt neatlaidīgiem un pacietīgiem, bet nebūt pieticīgiem un naiviem.

Prezidents savā runā atsauca atmiņā svarīgākos aizvadītā gada notikumos - Latvijas pievienošanos eirozonai, 12.Saeimas vēlēšanas, Rīgas kļūšanu par Eiropas kultūras galvaspilsētu, Latvijas sportistu panākumus Ziemas Olimpiskajās spēlēs Sočos, grāmatu pārvietošanas akciju uz jauno Nacionālās bibliotēkas ēku, kā arī Rīgā notikušo Pasaules koru olimpiādi.

Valsts pirmā persona atzīmēja, ka arī 2015.gads solās būt kultūras notikumiem bagāts, jo tas aizritēs izcilo dzejnieku Raiņa un Aspazijas zīmē. "Rainis savu Latviju redzēja, arī tālumā būdams. Mums, stāvot uz gadumijas sliekšņa, jāredz it īpaši tas, kas vēl jādara un jāsasniedz, lai tā vienmēr būtu mūsu Latvija!" aicināja prezidents.

Viņš atgādināja, ka Latvija vēstures un politikas krustcelēs ir izgājusi straujas attīstības ceļu, bet šodien "varam lepoties ar patiesi apbrīnojamiem cilvēkiem, kuri savā ikdienā, veicot šķietami parastas lietas, padara mūsu valsti labāku". Bērziņš atgādināja ka "nav jābūt varonim, lai pateiktu labu un uzmundrinošu vārdu, atvērtu durvis un pasniegtu roku saviem līdzcilvēkiem, bet brīdī, kad kādam tas ir dzīvības vērts, šāda rīcība ir varonība".

Prezidents uzsvēra, ka viena no mūsu valsts lielākajām bagātībām ir cilvēki, kuri dāvā ģimenes siltumu bez vecākiem palikušiem bērniem, cilvēki, kuri sarūpē siltas pusdienas tiem, kuriem ikdienā tā ir pat vienīgā ēdienreize, cilvēki, kuri izglābj līdzcilvēkus un nelaimē nonākušus dzīvniekus, cilvēki, kuri, nesaudzējot sevi, ir gatavi palīdzēt un būt līdzās. "Mūsu vidū šādu cilvēku ir ļoti daudz. Viņi ir Latvijas lepnums un mūsu iedvesma, jo bez viņiem šī pasaule būtu citāda."

Prezidents atzina, ka ne vienmēr novērtējam to, ko atgūtās neatkarības laikā esam paveikuši un sasnieguši. Mūs ir skārušas ekonomiskas krīzes, politiskas cīkstēšanās un neskaitāmi mēģinājumi sašķelt sabiedrību, bet Latvijas cilvēki to ir godam pārvarējuši, nezaudējot pašcieņu un cieņu vienam pret otru, sacīja Bērziņš.

Latvijai kļūstot par prezidējošo valsti Eiropas Savienības (ES) Padomē, valsts prezidents aicināja visaugstākajā politiskajā līmenī apzināties un izcelt savus sasniegumus ES valstu saimē, vienlaikus apliecinot, ka Latvija vienmēr ir bijusi atvērta Eiropas kopējām idejām un veikumiem. "Iespēja būt vadošai valstij ES vispirms ir iespēja apzināties savus ieguvumus, savas uzvaras, panākumus un arī zaudējumus," atgādināja valsts pirmā persona.

Savā Jaungada runā Bērziņš īsi pieminēja arī Ukrainā notiekošo. Tas atgādinot, cik daudz mēs esam darījuši un darām, lai Latvija un ES attīstītos, būtu aizsargātas un drošībā. "Tas ir mūsu kopīgais uzdevums, tā ir mūsu atbildība nākotnes vārdā!" sacīja Bērziņš.

Viņš uzsvēra, ka Latvija nekad nebūs ES nomale, "mūsu spēkos ir padarīt savu valsti par nozīmīgāko punktu austrumu un rietumu saskarsmē, par tiltu, kas veicina attīstību un uzplaukumu mūsu zemei un visai ES". "Tā ir mūsu priekšrocība, kas jāizmanto gudri un mērķtiecīgi!" atgādināja prezidents.

Savas Jaungada uzrunas noslēgumā valsts pirmā persona aicināja būt neatlaidīgiem un pacietīgiem, nebūt pieticīgiem un naiviem, bet allaž saglabāt spēju būt līdzjūtīgiem, saprotošiem un atbalstošiem. "Tikai tā mēs nepazaudēsim cilvēcīgo grūtos brīžos un kļūsim stiprāki," pauda prezidents, Jaunajā gadā novēlot Latvijas cilvēkiem mieru un saticību.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas