Prezidents devies 96 ārvalstu vizītēs un apmeklējis lielāko daļu novadu

Valsts prezidents Valdis Zatlers aizvadīto četru gadu laikā devies 96 ārvalstu vizītēs, kā arī apmeklējis lielāko daļu Latvijas novadu, liecina prezidenta Preses dienesta apkopotā statistika.

No ārvalstu vizītēm 15 bijušas valsts vizītes. Tāpat prezidents četru gadu laikā Latvijā uzņēmis 24 valstu līderus, no tiem četrus valsts vizītēs.

Prezidentūras laikā Zatlers apmeklējis 117 apdzīvotas vietas Latvijā, tostarp visas lielās pilsētas un 69% novadu. Tiekoties ar iedzīvotājiem un vietējām amatpersonām, Zatlers iepazinies ar aktualitātēm Latvijas reģionos, iedzīvotāju redzējumu par politiskajiem, ekonomiskajiem un sociālajiem procesiem valstī, priekšlikumiem par valsts attīstību. Saņemto informāciju Zatlers izmantojis sarunās ar valdības vadītājiem un citiem valdības pārstāvjiem, profesionālajām organizācijām, kā arī paspārnē strādājošajām komisijām.

Zatlers bijis patrons deviņiem projektiem – Lielajai talkai, X Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, skautiem un gaidām, Jaunsardzei, "Iespējamajai misijai", "Likteņdārzam", "Zaļajai karotītei" un Latvijas stipro ģimeņu egles iedegšanai Rīgas pils laukumā.

Prezidents apmeklējis arī 70 vispārizglītojošās, profesionālās skolas un augstskolas, 52 no tām viņš ir vadījis mācību stundas. Tāpat viņš apmeklējis 71 uzņēmumu. Medijiem prezidents sniedzis 239 intervijas, kā arī ticies ar aptuveni 154 nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

Vēl Zatlers šo četru gadu laikā akreditējis 107 ārvalstu vēstniekus Latvijā, savukārt 59 Latvijas diplomātiem izsniedzis akreditācijas vēstules.

Zatlers pasniedzis arī 913 apbalvojumus, no 98 tiesnešiem pieņēmis svinīgo solījumu.

Zatlera pilnvaras prezidenta amatā beigsies 7. jūlijā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas