Prezidenta kanceleja: LNT paredzētais Bērziņa apsveikums Vecgada vakarā ir skatītāju maldināšana

LNT programmā 31.decembra vakarā paredzētais Valsts prezidenta Andra Bērziņa apsveikums ir skatītāju maldināšana, norādīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

Viņa uzsvēra, ka prezidents svētku uzrunu teiks tikai 1.janvāra pēcpusdienā un to būs iespējams skatīties tikai Latvijas Televīzijā.

"Prezidenta Preses dienests oficiāli paziņo, ka šāds ieraksts LNT programmā ir skatītāju maldināšana, jo Jaungada uzrunu prezidents teiks 1.janvārī Latvijas Televīzijas Pirmajā kanālā," paziņoja Krapāne.

Pēc viņas vārdiem, tas, ko LNT uzdevis par prezidenta apsveikumu, būs 30 sekunžu garš videoieraksts, kuru jau 30.decembrī ikvienam būs iespējams noskatīties populārajā videofailu vietnē "Youtube". Līdzīgu videoapsveikumu prezidents iepriekš veidojis arī 18.novembrī tautiešiem ārzemēs, piebilda Krapāne. Šo videorullīti varēs izmantot jebkurš televīzijas kanāls.

"LNT nebūs skatāma prezidenta runa svētkos. LNT programmā šāds ieraksts ielikts, nesaskaņojot to ar prezidenta kanceleju," vēlreiz sacīja Krapāne.

LNT programmā prezidenta apsveikums paredzēts plkst.23.56 pēc premjera Valda Dombrovska uzrunas tautai.

Jau vēstīts, ka Bērziņš, laužot eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas iedibināto tradīciju, nolēmis neteikt runu Ziemassvētkos un Jaungada naktī. Tā vietā prezidents tautu uzrunās 1.janvārī pulksten 14.45 Latvijas Televīzijas 1.kanālā (LTV1) uzreiz pēc Jaungada koncerta Vīnē, ko 2012.gadā diriģēs Mariss Jansons.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas