Prezidenta amata kandidāti atbalsta diskusiju par Saeimas deputātu skaita samazināšanu

Abi Valsts prezidenta amata kandidāti Valdis Zatlers un Andris Bērziņš atbalsta diskusiju par Saeimas deputātu skaita samazināšanu.

Saeimas deputāts eksbaņķieris Bērziņš Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina, ka jautājums par deputātu skaita samazināšanu ir apsverams.

Savukārt Zatlers teica, ka tas ir diskutējams jautājums un jāapzina vēlētāju viedoklis. Tomēr viņš piesardzīgi vērtē šo ideju.

"Ja tikai izmaksu dēļ mēģināsim samazināt deputātu skaitu.. Izmaksas nav tās, pēc kā būtu jātiecas, kvalitāte ir tā, pēc kā ir jātiecas. Kvalitāti vienmēr var uzlabot," norādīja Zatlers un piebilda ‒ jo mazāk cilvēku, jo zemāka pārstāvniecība un lielāka atbildība.

Pēc prezidenta domām, būtu jārisina piektdienu jautājums, kad deputātiem jātiekas ar vēlētājiem.

Runājot par iespējamām izmaiņām vēlēšanu sistēmā, Zatlers norādīja, ka ir jādiskutē par mazāku vēlēšanu apgabalu izveidi, kuros būtu pilnīgi vienāds vēlētāju skaits.

"Tas būs solis uz priekšu Satversmes panta [proporcionālas vēlēšanas] gara realizācijā un vēl vairāk pietuvinātu vēlētāju un potenciālo kandidātu. Otrs būtu ieviest vēlētāju reģistru, lai mēs katrs varētu balsot jebkurā vietā, lai katra balss aizietu no tās vietas, kur es esmu deklarējis savu dzīvesvietu," pastāstīja Zatlers.

Prezidents uzskata, ka ir jāpilnveido esošā vēlēšanu sistēma, nevis tā jāmaina pret mažoritāro vēlēšanu sistēmu.

Savukārt Bērziņš pauda viedokli, ka nekavējoties jāmodernizē vēlēšanu sistēma, taču viņam nav pārliecības, ka no straujas sistēmas maiņas kļūs labāk.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas