Preses izdevēju asociācija: Valdības lēmums rada skaidrību par laikrakstu piegādi reģionos

Valdības lēmums atbalstīt grozījumus Pasta likumā, kas paredz kompensēt preses piegāžu reģionos radītos zaudējumus arī 2014. gadā, rada skaidrību par laikrakstu piegādi reģionos, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja Latvijas Preses izdevēju asociācijas izpilddirektors Guntars Līcis.

"Pasta liberalizācija iznākusi nedaudz samocīta, tāpēc šāds risinājums no valdības puses par dotāciju saglabāšanu ir pareizākais lēmums. Latvijas Pasts, Satiksmes ministrija un valdība kopumā izpratusi šo situāciju," sacīja Līcis, paužot cerību, ka Latvijas Pasts saglabās līdzšinējos tarifus un cilvēki presi varēs saņemt par pieejamu cenu.

Latvijas Pasts valdības lēmumu nekomentēja.

Kā ziņots, valdība otrdien atbalstīja likumprojektu, kas paredz, ka zaudējumus par sniegtajiem abonēto preses piegādes pakalpojumiem kompensēs no valsts budžeta līdzekļiem ne tikai 2012. un 2013.gadā, kā tas paredzēts spēkā esošā Pasta likumā, bet papildu vēl 2014.gadā.

Aprēķini liecina, ka 2013.gadā abonēto preses izdevumu apjoms tiek prognozēts 32 300 000 gabalu apjomā, savukārt ieņēmumi 2,85 miljonu latu, bet izdevumi 5,1 miljona latu apjomā. Nepieciešamās kompensācijas apmērs noteikts 2,25 miljonu latu apmērā.

2014.gadā abonēto preses izdevumu apjoms prognozēts 28 003 619 gabalu apjomā, ieņēmumi 2,48 miljoni latu, izdevumi 4,53 miljoni latu. Nepieciešamās kompensācijas apmērs varētu būt 2,05 miljoni latu.

Kompensējamo summu apmēri norādīti indikatīvi, ņemot vērā VAS "Latvijas Pasts" prognozes par abonēto preses izdevumu piegādes apjomiem, pakalpojumu sniegšanas ieņēmumiem un izdevumiem, kuri var mainīties, jo tos tieši ietekmē degvielas un darbaspēku izmaksas.

Grozījumu mērķis ir noteikt papildu noteikumus pārejas periodā, lai nodrošinātu priekšnosacījumus nepārtrauktai universālā pasta pakalpojuma sniegšanai pēc pasta pakalpojumu tirgus atvēršanas no 2013.gada 1.janvāra.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas