Premjers pieņem Mūrnieces demisiju

Premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība") pirmdien nolēmis pieņemt iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces ("Vienotība") demisijas rakstu.

Par to žurnālistiem premjers paziņoja pēc apvienības "Vienotība" valdes sēdes pirmdienas vakarā.

Mūrniece pati uz sava pārstāvētā politiskā spēka valdes sēdi gan nebija ieradusies.

Mūrniece 17. februārī, atrodoties atvaļinājumā, premjeram iesniedza demisijas rakstu, norādot, ka amatu vēlas pamest no 28. februāra. Viņa arī izplatīja paziņojumu, no kura bija noprotams, ka atkāpšanās notikusi sabiedrības aktīvās kritikas dēļ.

Ministre vēl nesen pēc 25. janvārī notikušās traģēdijas Jēkabpilī paziņoja, ka no amata atkāpties negrasās.

Mūrniece  pirmo reizi par iekšlietu ministri kļuva 2009. gada martā premjera Valda Dombrovska pirmajā valdībā, bet pēc 10.Saeimas vēlēšanām pērn Dombrovskis viņu uzaicināja strādāt par iekšlietu ministri arī savā otrajā valdībā.

Lai arī pērn 10.Saeimā Mūrniece netika ievēlēta, viņa var pildīt deputāta pienākumus uz laiku, kamēr ministra amatā ir Ģirts Valdis Kristovskis ("Pilsoniskā savienība", "Vienotība"). Ja Mūrniece nolems darboties Saeimā, deputāta vietu zaudēs Uģis Rotbergs.

Līdz šim Mūrniece savā karjerā ieņēmusi dažādus amatus. 90. gadu sākumā viņa bijusi policijas inspektore un strādājusi iekšlietu un drošības iestādēs. Tagadējā ministre bijusi pat Drošības policijas priekšnieka palīdze. 2002. gadā viņa ievēlēta Saeimā un darbojusies gan par Iekšlietu ministrijas (IeM) parlamentāro sekretāri, gan Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā, Saeimas Nacionālās drošības komisijā.

2004. gadā Mūrniece  iesniedza atlūgumu no Iekšlietu ministrijas parlamentārās sekretāres amata, paužot neapmierinātību ar toreizējā iekšlietu ministra Māra Gulbja ieceri pārcelt citā amatā IeM valsts sekretāru Juri Rekšņu, bet viņas atlūgums netika pieņemts.

2006. gadā Mūrniece  kļuva par aizsardzības ministri Aigara Kalvīša valdībā, bet tajā pašā gadā viņa demisionēja no aizsardzības ministres amata saistībā ar partijas "Jaunais laiks" aiziešanu no Kalvīša valdības.

Mūrniece  ir partijas "Jaunais laiks" un apvienības "Vienotība" biedre.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas