Premjers iedzīvotājiem vēl ar pozitīvām emocijām sagaidīt Jāņudienas rītu

Premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība") sveic Līgas un Jāņus un visiem iedzīvotājiem novēl ar pozitīvām emocijām sagaidīt Jāņudienas rītu.

Apsveikumā iedzīvotājiem valdības vadītājs norāda, ka vasaras saulgriežus Latvijas iedzīvotāji svin gadsimtiem ilgi, kliedējot gada īsākās nakts tumsu ar svētku ugunskuriem un līgodziesmām.

"Jāņi ir viena no mūsu tautas stiprākajām tradīcijām, kas izturējusi laika pārbaudi," viņš uzsver un atzīst, ka "nacionālās identitātes saglabāšana, tautas tradīciju kopšana un kopīga svētku svinēšana latviešiem gan Latvijā, gan citās valstīs ir palīdzējusi saglabāt savu identitāti ilgajos gadu desmitos, kad Latvija bija okupēta".

"Taču tā ir tikpat svarīga arī tagad, kad Latvija ir nostājusies atpakaļ uz izaugsmes ceļa un pakāpeniski atgūst savu konkurētspēju pasaulē. Mūsu tautas kultūra, tradīcijas un šīs zemes mīlestība ir būtisks vadmotīvs, lai paliktu strādāt savā valstī un piedalītos tās likteņa veidošanā," norāda premjers.

Sagaidot Līgo svētkus, viņas sveic visus 59 529 Jāņus un 10 685 Līgas, bet visiem svinētājiem novēl "skaistus un skanīgus svētkus un ar pozitīvām emocijām sagaidīt Jāņudienas rītu".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas