Premjers: balsojums par Zatleru kā Saeimas spīkeru būs pārbaudījums jaunajai koalīcijai

Balsojums par jauno Saeimas priekšsēdētāju, uz ko šobrīd pretendē Zatlera Reformu partijas (ZRP) līderis Valdis Zaters, būs pārbaudījums jaunajai koalīcijai, kurai vārdos joprojām tiek solītas 56 balsis no 100 Saeimas deputātiem, premjers Valdis Dombrovskis svētdien sacīja TV3 raidījumā "Nekā personīga".

"Skaidrs, ka zināma indikācija šis balsojums būs," sacīja Dombrovskis.

Šobrīd apdraudēta vienošanās par jaunās koalīcijas izveidi no ZRP, premjera pārstāvētās "Vienotības" un Nacionālās apvienības, jo seši deputāti svētdien paziņoja par izstāšanos no ZRP, tādējādi sākotnēji plānoto 56 balsu vietā jaunajai koalīcijai pilnīgi drošas ir tikai 50 balsis.

Dombrovskis sacīja, ka no ZRP atdalījušies deputāti ir gatavi gan atbalstīt Zatleru kā Saeimas priekšsēdētāju, gan jauno valdību kopumā. Tiesa, tikai balsojums rādīs, vai tiešām jaunajai koalīcijai ir nepieciešamais vairākums, jo opozīcijā esošās partijas, visticamāk, neatbalstīs Zatlera kandidatūru.

Zaļo un Zemnieku savienības līderis Augusts Brigmanis aģentūrai BNS sacīja, ka ZZS neatbalstīs Zatleru Saeimas priekšsēdētāja amatā, taču partija būtu gatava atbalstīt līdzšinējo spīkeri, "Vienotības" līderi Solvitu Āboltiņu šajā amatā, ja viņa nolemtu kandidēt.

Jau vēstīts, ka jaunās valdības liktenis ir neskaidrs pēc sešu deputātu svētdien pieņemtā lēmuma izstāties no Zatlera Reformu partijas (ZRP), kas tādējādi jaunajai koalīcijai nodrošina tikai 50 balsis Saeimā.

Seši deputāti - Klāvs Olšteins, Elīna Siliņa, Gunārs Rusiņš, Jānis Upenieks, Viktors Valainis un Jānis Junkurs - svētdien izplatījuši paziņojumu, kurā norāda, ka nolēmuši izstāties no ZRP nedemokrātiskās lēmumu pieņemšanas un savstarpējās neuzticēšanās dēļ, vienlaikus gan solot atbalstīt premjera Valda Dombrovska jauno valdību.

Premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke aģentūrai BNS pastāstīja, ka Dombrovskis svētdien diskutē gan ar ZRP, gan ar šo partiju pametušajiem deputātiem, lai saprastu, kā tas ietekmēs jauno koalīciju, ko pirms nedēļas vienojās veidot ZRP, premjera pārstāvētā "Vienotība" un Nacionālā apvienību, nodrošinot 56 no 100 Saeimas deputātu balsīm. Pēc sešu deputātu aiziešanas no ZRP, koalīcijai oficiāli būtu tikai 50 balsis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas