Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Praida dalībnieki Rīgā maršēs pa 11.Novembra krastmalu 1

Draudzības dienu laikā plānotais lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienības "Mozaīka" gājiens Rīgā notiks 11.Novembra krastmalā.

Par to šodien tikšanās laikā panākta vienošanās ar Rīgas pilsētas izpilddirektoru Andri Grīnbergu, aģentūrai LETA pastāstīja "Mozaīkas" valdes priekšsēdētāja Linda Freimane.

Gājiens varētu sākties 31.maijā plkst.10 no Anglikāņu baznīcas, turpināties pa 11.Novembra krastmalu līdz Akmens tiltam un atpakaļ. Pasākums paredzēts līdz plkst.12, norādīja Freimane.

Pilsētas izpilddirektora preses sekretārs Uģis Vidauskis apstiprināja, ka "Mozaīka" tikusies ar Grīnbergu un uzklausīts drošības struktūru viedoklis. Par pašvaldības lēmumu Vidauskis izteicās atturīgi, norādot, ka dokumentāla vienošanās par pasākuma norisi vēl neesot veikta. ""Mozaīkai" vēl jāiesniedz precizējumi informācijā par gājienu," norādīja izpilddirektora pārstāvis.

Kā ziņots, "Mozaīka" sākotnēji vēlējās gājienu rīkot Vērmanes dārzā, bet tur jau bija pieteikts cits pasākums.

Savukārt Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Oskars Kastēns (LPP/LC) aicinājis "Mozaīkai" pārdomāt Draudzību dienu laikā plānotā gājiena iespējamās sekas.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Lielķikute, ministrs lūdz "Mozaīku" izvērtēt šī gada Draudzības dienu laikā plānotā gājiena iespējamo atdevi sabiedrības iecietības veicināšanā.

Ministrs uzskata, ka gājiens atsevišķās sabiedrības grupās izsauks agresivitāti un, iespējams, neprognozējamu rīcību. "Iecerētais "Mozaīkas" gājiens nav efektīvākais līdzeklis sabiedrības izpratnes veicināšanai par atšķirīgu seksuālo orientāciju," uzsver īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās.

Šogad Draudzības dienas tiek plānotas laikā no 30.maija līdz 1.jūnijam. Savukārt gājiens notiks sestdien, 31.maijā.

Savukārt biedrības "Nopride" aktīvisti sola reaģēt uz iespējamo Draudzības dienu gājienu, aģentūrai LETA pastāstīja biedrībā. "Nopride" biedri vēl nav lēmuši par konkrētām aktivitātēm, tomēr sola, ka reakcija noteikti sekos. Patlaban biedrība domājot par kādu "nopietnāku stratēģiju". Kā reakcija varētu sekot kāda likumprojekta ierosināšana, iespējams, sen solītā referenduma par homoseksuālisma popularizēšanas aizliegšanu sākšana, norāda "Nopride".

Arī premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) uzskata, ka šogad Rīgas domei gājiens būtu jāsaskaņo "vietā, kur jau iepriekš esam pārliecinājušies par spēju veiksmīgi novērst mutiskas un fiziskas sadursmes starp pretēju viedokļu paudējiem". Pērn to veiksmīgi izdevās nodrošināt Vērmanes dārzā, aģentūru LETA par premjera nostāju iepriekš informēja premjera preses sekretārs Edgars Vaikulis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

madamLiepkoks

Praidā piedalās ne tikai geji un lezbietes, bet arī cilvēki, kuri atbalsta tiesisku valsti pēc būtības - vārda un domu izpausmes brīvību. Viss, kas nav ar likumu aizliegts, ir atļauts.

pirms 11 gadiem, 2008.05.15 09:37

Latvijas ziņas