Portāls: Iespējamie LTV vadītāji – Tjarve, Krivma un Belte

Konkursa otrajā kārtā uz Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu amatiem, iespējams, iekļuvis arī bijušais LTV ģenerāldirektors Rolands Tjarve, mediju holdinga "Baltic Media Alliance" kādreizējais izpilddirektors Ivars Belte, kā arī "TNS Latvia" valdes priekšsēdētāja Ginta Krivma, liecina portāla Diena.lv rīcībā nonākusī informācija.

NEPLP nobalsojusi par deviņiem kandidātiem, kas iekļuvuši konkursa uz LTV valdes locekļu amatiem otrajā kārtā. NEPLP pagaidām nepublisko otrās kārtas pretendentu vārdus, solot tos atklāt publiskā diskusijā 25.februārī, kad notiks tikšanās ar LTV darbiniekiem, raksta portāls. Ne vairāk kā trīs katra amata kandidāti, kas saņēmuši augstāko novērtējumu, turpina dalību otrajā kārtā. Pretendentu izvērtēšana notiks līdz 28. februārim.

Starp otrajā kārtā iekļuvušajiem konkursa pretendentiem, iespējams, ir arī vairāki LTV līdzšinējie administrācijā ilgstoši strādājoši cilvēki – LTV1 kultūras, izklaides un bērnu raidījumu satura redaktore Daina Markova, kā arī LTV7 satura redaktore Jana Semjonova, kura portālam Diena.lv apstiprinājusi savu iekļūšanu konkursa otrajā kārtā. Viņa savā darbā kā galveno prioritāti izvirza kvalitatīvu televīzijas saturu, kura galvenie "vaļi" ir ziņas un informatīvie raidījumi. D. Markova savu dalību konkursā noliedza.

R.Tjarve apgalvo, ka neesot informēts, vai iekļuvis konkursa otrajā kārtā.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ainārs Dimants, lūgts komentēt "Diena.lv" rīcībā esošo informāciju un to, kādēļ konkursa otrajā kārtā iekļuvuši tieši šie cilvēki, atbildēja, ka viņam "nekādi uzvārdi neesot zināmi" un tāpēc viņš komentārus nesniegs.

NEPLP locekle Aija Cālīte-Dulevska norādīja, ka starp deviņiem otrajā kārtā iekļuvušajiem pretendentiem ir arī ar televīziju nesaistīti kandidāti. Par to, kādēļ tik daudz uzvārdu tomēr ir saistīti ar LTV, ieskaitot pat bijušo ģenerāldirektoru, Dulevska norāda, ka viens no svarīgiem priekšnoteikumiem kandidātiem ir darba specifikas pārzināšana, jo viņiem jau nākamajā dienā pēc stāšanās amatā būs jāspēj nodrošināt, lai ar līdzšinējiem resursiem LTV sekmīgi spēj nostrādāt līdz jauna sabiedriskā medija izveides brīdim.

Vairāki portāla aptaujātie eksperti uzskata, ka NEPLP jau tagad būtu jāpublisko to deviņu kandidātu vārdi, kas iekļuvuši konkursa uz LTV valdes locekļu amatiem otrajā kārtā.
Organizācijas "Sabiedrība par atklātību – Delna" padomes priekšsēdētāja Inese Voika uzskata, ka šāda rīcība vairotu sabiedrības uzticību pašam atlases procesam, ka tas ir caurspīdīgs un brīvs no politiskas ietekmes.

Arī Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka uzskata, ka NEPLP būtu jāatklāj visu kandidātu vārdus. "Sabiedrībai ir tiesības to zināt. Ja būtu atklāti visi, tad būtu mazāk spekulāciju, vai šie deviņi ir vienīgie, pareizie un taisnīgie," uzskata Līdaka.

Turpretī žurnāliste Baiba Strautmane "Dienai.lv" atzinīgi vērtēja valdes locekļu izraudzīšanās kārtību. Viņa nepiekrīt to cilvēku apgalvojumiem, kuri uzskata, ka valdes veidošanas process ir pārlieku politizēts. Gluži otrādi – Strautmanei radies iespaids, ka personāla atlases uzņēmums "Fontes" patiešām cenšas atrast labus un profesionālus cilvēkus, kuri varētu izglābt radošā un strukturālā krīzē ieslīgušo LTV.

Portālam "Diena.lv" pagaidām nav izdevies sazināties ar Gintu Krivmu un Ivaru Belti.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas