Portālā "Manabalss.lv" par ceļiem bez bedrēm parakstījušies vairāk nekā 1300 cilvēki

Portālā "Manabalss.lv" nedaudz vairāk kā mēneša laikā par iniciatīvu, lai ikgadējo transporta nodevu pievienotu degvielas cenai un akcīzes nodokli novirzītu ceļu remontam un uzlabošanai, parakstījušies aptuveni 1350 cilvēki, liecina informācija portālā.

Maija beigās portālā par iniciatīvu bija parakstījušies vien 117 cilvēki.

Iniciatīvas autors Mārtiņš Muska rosina izveidot atsevišķu fondu, kurā ienāk visa transporta nodevu nauda un degvielas akcīzes nodokļu nauda. Fondu pārvaldīt varētu Satiksmes ministrija.

Muska uzskata, ka sabiedrībai būs vairāki ieguvumi - tiks iegūti līdzekļi ceļu atjaunošanai un uzturēšanai. "Ja auto netiek lietots vairāk kā gadu, netiek izieta ikgadējā tehniskā apskate, neuzkrājas ceļa nodoklis par laiku, kurā tas netiek izmantots, un, loģiski, ka netiek lietoti koplietošanas ceļi. Maksā tie, kas izmanto. Uzlabosies ceļu kvalitāte, satiksmes drošība, infrastruktūra un tūrisms. Ceļu būves firmām un transporta kompānijām būs darbs - valstij nodokļi," klāsta iniciatīvas pieteicējs.

"Manabalss.lv" ir sabiedrības iniciatīvu platforma, kurā iniciatīvas var ierosināt un parakstīt ikviens pilsonis no 16 gadu vecuma. Savukārt katra iniciatīva, ko paraksta vismaz 10 000 pilsoņu un kas atbilst Saeimas juridiskajiem kritērijiem, nonāk Saeimā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas