Policijas reidi uz autoceļiem turpināsies līdz 3. janvārim

Lai uzraudzītu ceļu satiksmes drošību svētku laikā, Valsts policija reidus uz autoceļiem turpinās rīkot līdz pat nākamā gada 3.janvārim, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Tāpat policija uzraudzīs, vai autovadītāji ievēro pārējos ceļu satiksmes noteikumus un neapdraud citu satiksmes dalībnieku drošību, kā arī pievērsīs uzmanību mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem - gājējiem, vai viņi rūpējas par savu drošību un lieto atstarojošās vestes.

Kopumā aizvadītajās svētku brīvdienās Valsts policijas rīkotajos reidos pārbaudīti vairāk nekā 59 000 transportlīdzekļu vadītāju, no kuriem 78 bijuši reibumā. Tas ir par astoņiem dzērājšoferiem vairāk nekā pagājušā gada Ziemassvētku brīvdienu laikā.

Pārbaužu laikā 34 autovadītājiem konstatētas vairāk nekā 1,5 promiles. Tāpat aizturēti 17 iereibuši vadītāji, kuri rīkojušies ļoti bezatbildīgi, vadot transportlīdzekli ne tikai reibumā, bet arī bez vadītāja tiesībām. Savukārt līdz 0,5 promiļu reibumā pie automašīnas stūres sēdušies 140 šoferi. Lai gan tā ir likumā pieļaujamā norma, tomēr parāda atsevišķu autovadītāju attieksmi pret ceļu satiksmes noteikumiem un drošas satiksmes veidošanu.

Kopumā laikā no 23. līdz 27. decembrim notikuši 266 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 33 cilvēki, bet bojā gājuši četri cilvēki.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas