Policija "Vienotības" deputāta kandidātam Dobelim Liepājā aizrāda par priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpšanu 6

Saeimas deputāta kandidātam Ansim Dobelim, kurš sestdien gaidāmajās vēlēšanās kandidē no partijas "Vienotība" saraksta, pašvaldības policija Liepājā trešdien sastādījusi aktu par priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpšanu.

Dobelis aģentūrai BNS pastāstīja, ka Liepājas centrā uz ielām viņš kopā ar domubiedriem uzrunājis cilvēkus, lai iepazīstinātu ar sevi, "Vienotības" deputātu kandidātu sarakstu un programmu, kā arī interesentiem dalījis partijas bukletus. Taču iejaukusies pašvaldības policija, kas paskaidrojusi, ka saskaņā ar Liepājas domes noteikumiem pilsētas centrā priekšvēlēšanu aģitācija nav atļauta.

Dobelis uzskata, ka cilvēku uzrunāšana nav uzskatāma par priekšvēlēšanu aģitāciju, bet gan demokrātiskākais veids, kā kontaktēties ar vēlētājiem.

Viņš arī atzina, ka vēlētāji šādi uzrunāti vairākās vietās Kurzemē, bet tikai Liepājā to uzskata par pārkāpumu.

Liepājas dome ir noteikusi, ka priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumus rīkot un aģitācijas materiālus izvietot pilsētas centrā un tam piegulošajās ielās nav atļauts.

Policija pārkāpumu vispirms fiksē aktā un pēc tam lemj par administratīvās lietvedības sākšanu.

Par likumā paredzēto priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpšanu vainīgajam var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu fiziskajām personām līdz simt piecdesmit latiem, bet juridiskajām personām ‒ līdz astoņsimt latiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Padomājiet pirms balsot

http://www.youtube.com/watch?v=wTNOpyhzSsc

pirms 9 gadiem, 2011.09.15 12:05

izabella

Tieši šis būtu vislabākais veids, kā uzrunāt vēlētāju - aci pret aci. Vēl gribētu zināt - vai Liepājas pašvaldības policija sastādīja "aktu" par lapelēm, kas bija aizbāztas aiz automašīnu vējstikla slotiņām pašā Liepājas centrā stāvlaukumā bijušā ļeņinekļa vietā?

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 23:47

Ilmārs

Ar šo ZZS un Sesks pāršāva par strīpu! Balsošu par Ansi!

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 20:45

Ilzis

taadaa gadiijumaa juus stipri neizprotat jeedzienu demokraatija, Ilze!

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 18:16

Ilze

žēl, ka šāds aizliegums nav visās pilsētās. Ja vēlas ar sevi iepazīstināt, lai rīko atsevišķus pasākumus, man nav vajadzīgs iet pa ielu un klausīties, kā kāds politiķis mēģina iestāstīt cilvēkiem cik viņš ir labs un derīgs valdībai

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 18:06

Džerijs, whiterabbit.lv

Politiķiem tiek pārmests, ka tie nekontaktējas ar iedzīvotājiem - bet Liepājā, izrādās, to nemaz nedrīkst darīt. FAIL!

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 18:00

Latvijas ziņas