Policija strādā ikdienas režīmā

Lielākā Latvijas tiesībsargājošā iestāde - Valsts policija (VP) - patlaban strādā ikdienas režīmā, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte.

Ņemot vērā, ka valstī noteiktas Covid-19 vīrusa ierobežošanai izsludinātās ārkārtējās situācijas prasības, no kurām daļa ir obligātas, policija rīkosies atbilstoši Veselības ministrijas kā koordinējušās institūcijas rīkojumiem, vēsta LETA.

Grāvīte informēja, ka pati VP patlaban pārorganizējot savu darbu tā, lai samazinātu klātienes kontaktu ar iedzīvotājiem, bet varētu turpināt nodrošināt policijas funkcijas un pienākumus. VP tāpat kā citas valsts iestādes aicina iedzīvotājus ar VP sazināties elektroniski, telefoniski vai pasta starpniecību.

Jau ziņots, ka atbildīgās amatpersonas vēl spriedīs par mehānismiem, kā kontrolēt vai iedzīvotāji ievēro Covid-19 vīrusa ierobežošanai izsludinātās ārkārtējās situācijas prasības, ceturtdien žurnālistus informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Par kontroles mehānismiem vēl tiks runāts, taču atbilstoši likumam, ja cilvēks pārkāpj režīmu, tad viņš ir atbilstoši sodāms.

Politiķis gan uzreiz piebilda, ka valsts mērķis nav kādu sodīt, bet nodrošināt paklausību, jo pašizolācija pasargās citu iedzīvotāju dzīvību. Atbildība jāuzņemas ne tikai par sevi, bet vecākiem cilvēkiem, un cilvēkiem ar sliktu veselības stāvokli.

Saistībā Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā līdz Lieldienām izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot virkni stingru ierobežojošu pasākumu.

Ārkārtējās situācijas laikā no 13.marta atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi, sapulces, gājieni un piketi, kur vienkopus pulcējas virs 200 cilvēkiem, ceturtdien pēc valdības ārkārtas sēdes paziņoja amatpersonas.

Tāpat personām un kontaktpersonām, kuras atgriezušās no Covid-19 skartās valsts vai teritorijas, turpmāk obligāti būs jāveic īpaši piesardzības pasākumi, tostarp 14 dienas pēc izbraukšanas no minētās valsts vai teritorijas jānovēro savu veselības stāvokli, divas reizes dienā mērot ķermeņa temperatūru.

Veselības ministrija noteikta par atbildīgo institūciju darbību koordinācijai ārkārtējās situācijas laikā.

Lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem 13.martā ir jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav apmeklējuši Covid-19 skartās valstis vai teritorijas, nav bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām un vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Tāpat tiks pārtraukta mācību procesa norise klātienē visās citās izglītības iestādēs, nodrošinot no 2020.gada 13.marta mācības attālināti, izņemot centralizēto valsts pārbaudījumu norisi.

Pārtraukta tiks visu kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību procesu norise, piemēram, treniņu, sacensību un mēģinājumu norise.

Ar 13.martu atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi, sapulces, gājieni un piketi virs 200 cilvēkiem.

Turpretim tūrisma pakalpojumu sniedzējiem uzdots iespēju robežās piedāvāt pārcelt un neplānot tūrisma braucienus uz Covid-19 skartajām valstīm un teritorijām, no kurām atgriežoties, ir jāveic īpaši piesardzības pasākumi atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā publicētajai informācijai.

Iespēju robežās uzdots atcelt, pārcelt un neplānot darba braucienus un komandējumus uz Covid-19 skartajām valstīm un teritorijām, no kurām atgriežoties ir jāveic īpaši piesardzības pasākumi atbilstoši SPKC norādījumiem.

Tāpat jānodrošina, lai darbos, kas, saistīti ar iespējamu risku citu cilvēku veselībai, netiktu nodarbinātas personas ar akūtas elpceļu infekcijas simptomiem.

Savukārt ārstniecības iestādēm, sociālās aprūpes institūcijām un ieslodzījumu vietām tiks ierobežoti trešo personu apmeklējumi, izņemot ar iestādes vadītāja atļauju pamatfunkciju nodrošināšanai.Var arī tikt ierobežotas likumā noteiktās ieslodzīto tiesības, atbilstoši Ieslodzījumu vietu pārvaldes priekšnieka lēmumam.

Fiziskās personas tiek aicinātas atturēties no ārvalstu braucieniem.

Iedzīvotājiem, kuri atgriezušies no Covid-19 skartas valsts, uzdots nepakļaut citas personas inficēšanās riskam, cenšoties samazināt tiešus kontaktu ar citiem cilvēkiem, proti, neuzņemot viesus, neapmeklējot publiskas vietas, institūcijas un nedodoties privātās vizītēs.

Tāpat šie iedzīvotāji aicināti uzturēties dzīvesvietā un nedoties uz darbu, sabiedriskām vietām, vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku, kā arī iespēju robežās neizmantot sabiedrisko transportu.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas