Policija Kurzemē pīļu medību sezonas atklāšanas laikā veiks pastiprinātu kontroli ieroču aprites jomā

Pīļu medību sezonas atklāšanas laikā policija Kurzemē veiks pastiprinātu kontroli ieroču aprites jomā, aģentūrai BNS pavēstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Policija aicina medniekus neriskēt, lietojot alkoholiskos dzērienus, jo likums nosaka, ka aizliegts iegādāties, nēsāt, pārvadāt, izmantot un pielietot šaujamieročus, lielas enerģijas pneimatiskos ieročus, kā arī gāzes pistoles (revolverus) alkohola ietekmē, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, kā arī narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

Rezultātā var nākties šķirties gan no šaujamieroča turēšanas atļaujas, gan no medību ieroča un medīšanas prieka vispār, pauda Knīse.

Ūdensputnu medību sezonas oficiālā atklāšana notiks sestdien. Medību sezona ilgs līdz 30. novembrim.
Putnu medības līdz 15. septembrim būs atļautas trešdienās, sestdienās un svētdienās, no 16.septembra līdz 30. novembrim – katru dienu.

Medniekiem atļauts medīt vairākas putnu sugas. Policija atgādina, ka medību laikā pie mednieka jāatrodas medību dokumentiem – mednieka apliecībai, medību šaujamieroča turēšanas atļaujai un mednieka sezonas kartei. Ūdenstilpnēs, kam ir noteikts publiskās medību vietas statuss, medības nav jāpiesaka, taču ūdenstilpnēs, kurām nav noteikts publiskās ūdenstilpnes statuss, medības jāsaskaņo ar medību tiesību īpašnieku vai lietotāju.

Policija arī akcentēja, ka par nelikumīgām medībām atzīst medības, kurās izmanto pusautomātiskus vai automātiskus ieročus, kuros vienlaicīgi var ielādēt vairāk par trim patronām vai ar kuriem var šaut kārtām, kā arī medīšanu bez iepriekš minētajiem dokumentiem. Pirms došanās medībās jāpārliecinās, vai visi nepieciešamie dokumenti ir kārtībā. Sevišķu uzmanību vajadzētu pievērst šaujamieroča glabāšanas atļaujas derīguma termiņam - par šaujamieroča glabāšanu vai nēsāšanu bez derīgas šaujamieroča atļaujas paredzēta kriminālatbildība.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas