Policija aicina gājējus tumšajā laikā lietot atstarotājus

Iestājoties rudenim, diennakts tumšais laiks kļūst arvien garāks, tādēļ Valsts policija (VP) aicina gājējus lietot atstarotājus, aģentūru LETA informēja VP Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Bukša.

Viņa atklāja, ka nesen brīvdienās diennakts tumšajā laikā uz autoceļa Valmiera - Rūjiena- Igaunijas robeža autovadītājs ar spoguli aizķēra gājēju, kurš tobrīd pārvietojās pa ceļa nomali. Gājējs gan necieta, bet tika bojāta automašīna, vēsta LETA.

Vienlaikus policijā piebilda, ka konkrētā persona bija 2,5 promiļu alkohola reibumā un pārvietojās bez jebkāda veida atstarojošajiem elementiem, turklāt pa nepareizo ceļa pusi - pa transportlīdzekļu braukšanas virzienu.

Bukša atgādināja, ka saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem un velosipēdistiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

Tāpat ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka gājējiem, kuri iet pa brauktuves malu vai nomali, jāpārvietojas pretim transportlīdzekļu braukšanas virzienam.

Par gājējiem noteikto pienākumu pārkāpšanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no septiņiem līdz 30 eiro.

VP policija aicina cilvēkus nepakļaut sevi riskam un lietot atstarotājus. Savukārt autovadītāji mudināti būt īpaši piesardzīgi, braucot diennakts tumšajā laikā, it īpaši pie gājēju pārejām, kas nav pietiekami apgaismotas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas