PMLP Liepājas nodaļā strādājot uz spēku izsīkumu robežas

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Liepājas nodaļā kopš Jaunā gada ievērojami pieaudzis klientu skaits un veidojas rindas.

Kā "Rietumu Radio" skaidroja PMLP Liepājas nodaļas vadītāja Vija Vilmane, pagājušajā nedēļā nodaļā izsniegti ap 9000 personu apliecinošu dokumentu. Pirms Jaunā gada mēnesī izsniegti ap 1000 līdz 1500 personu apliecinošu dokumentu.

Situāciju nodaļas vadītāja raksturo kā traģisku - lielā klientu skaita dēļ nodaļas darbinieki strādājot uz spēku izsīkumu robežas.

Kā pārliecinājās "Rekurzeme", arī iepriekš pierakstoties, pases noformēšana jāgaida mēnešiem ilgi, līdz pat jūnijam.

Kā uzskata Vilmane, daļēji šāda situācija izveidojusies tāpēc, ka pēc jaunas pases nāk arī daudzi klienti, kuriem dokumenta derīguma termiņš vēl nav beidzies. "Viņu dēļ garās rindās ir jāstāv tiem, kuriem pases termiņš ir beidzies un tā ir patiešām vajadzīga," skaidro PMLP pārstāve.

Kā informēja Vilmane, šorīt pēc nodaļas atvēršanas 10 minūšu laikā izņemti 50 numuri, bet vakar - 60. Rindas izstāvēšana, kā skaidroja Vilmane, vidēji aizņemot pusotru stundu, taču esot gadījumi, kad klientiem nākas gaidīt arī sešas stundas. Kā atzina Liepājas nodaļas vadītāja, PMLP vadība par situāciju Liepājā ir informēta, taču papildu darbinieku štata vietas nesola.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas