Plāno triecienatgādinājumu par deklarēšanu

Lai gan fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarāciju iespējams iesniegt kopš šā gada marta, Valsts ieņēmumu dienests (VID) iecerējis intensīvāk par to informēt tikai maija vidū, tuvojoties nulles deklarācijas iesniegšanas gala termiņam.

Par to šodien vēsta laikraksts Diena.

Tuvāko nedēļu laikā VID plāno vērt vaļā informatīvo interneta mājaslapu, kas veltīta tā sauktajai nulles deklarācijai un ar to saistītiem jautājumiem. Pašlaik vēl tiek pabeigta mājaslapas izstrāde, tomēr paredzēts, ka tajā būs informācija par deklarāciju, paraugi, klipi, arī tests, laikrakstam stāstījusi VID preses pārstāve Evita Teice-Mamaja.

Savukārt maija vidū VID iecerējis televīzijā rādīt informatīvos videoklipus, par kuru pārraidi līgumi vēl tiks slēgti.

Kopējais budžets informēšanas pasākumiem - interneta reklāmkarogu un klipu izstrādei un izvietošanai, informatīvo lapu drukāšanai un izplatīšanai - ir 20 000 latu.

Uzņēmumu, kas veido klipus un izstrādā mājaslapu, ieņēmumu dienests izvēlējies tirgus izpētes ceļā, tomēr VID pagaidām neatklāj uzņēmumu, jo pašlaik tiek saskaņota līgumu gala redakcija.

Taujāta, kāpēc informatīvā kampaņa paredzēta tik vēlu, VID pārstāve skaidrojusi, ka tādējādi tiks atgādināts iedzīvotājiem par deklarēšanu un vienlaikus vēl varēs paspēt iesniegt deklarāciju. «Informēšanai atvēlētais budžets ir mazs, un varam atļauties intensīvāk informēt īsu brīdi. Lai dotu triecienatgādinājumu,» Dienai teikusi E.Teice-Mamaja.

Deklarācijas iedzīvotājiem jāiesniedz laikā starp šā gada 1. martu un 1. jūniju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas