Plāno palielināt valsts kompensācijas apmēru C hepatīta ārstēšanai

Veselības ministrija izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos par kompensējamo medikamentu apmaksas kārtību, kas ar 1. februāri paredz palielināt valsts kompensāciju C hepatīta ārstēšanai nepieciešamajiem medikamentiem no 50 uz 75 procentiem.

Tas atvieglos finansiālo slogu C hepatīta pacientiem, jo pacienta līdzmaksājums šīs slimības ārstēšanai ir viens no augstākajiem šajā medikamentu grupā, skaidro Veselības ministrija . Šobrīd ne visi pacienti var nodrošināt šādu līdzmaksājumu, lai arī pārsvarā no šīs slimības cilvēki cieš darba spējīgā vecumā. Ņemot vērā, ka zāļu nelietošana vai lietošanas pārtraukumi apdraud pacienta mūža ilgumu un dzīves kvalitāti, Veselības ministrija turpinās meklēt risinājumus C hepatīta terapijas pieejamības uzlabošanai.

Šobrīd C hepatīta ārstēšanu Latvijā saņem 1250 pacienti un, lai realizētu valsts kompensācijas pieaugumu, papildus nepieciešami 605 tūkstoši latu, kuri tiks nodrošināti, ņemot vērā šogad ieviesto kompensējamo medikamentu apmaksas kārtības regulējumu, kad zāļu ražotāji proporcionāli sedz finanšu deficītu, ja tāds radies. Līdz ar to šādas izmaiņas valsts budžetu neietekmēs.

Pacienti, kuru ienākumi ir mazāki par 120 latiem mēnesī, uzrādot pašvaldības sociālo dienestu izziņu, ir atbrīvoti no līdzmaksājumiem par kompensējamajām zālēm un nemaksā arī pacienta iemaksu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas