Pirmsjāņu nedēļā siltas dienas mīsies ar karstām

Nākamnedēļ Latvijā turpināsies silts un karsts laiks, nokrišņi būs reti, prognozē sinoptiķi.

Pirmdien, 17.jūnijā, saglabāsies daudz mākoņu, vietām līs un gaisa temperatūra nepārsniegs +25 grādus. Otrdien un trešdien laikapstākļus noteiks anticiklons, laiks kļūs saulaināks un siltāks. Nedēļas otrajā pusē, visticamāk, būs nedaudz zemāks atmosfēras spiediens, vēsta LETA.

Sagaidāms, ka dominēs lēni vēji un no trešdienas vakara palielināsies pērkona negaisa risks. Nokrišņu kopumā būs maz, vien atsevišķās vietās iespējamas stipras lietusgāzes.

Karstākajās pēcpusdienās nedēļas vidū un otrajā pusē gaisa temperatūra var sasniegt +30 grādus. Paredzams, ka nedēļas zemākā gaisa temperatūra būs naktī uz otrdienu, kad tā noslīdēs līdz +9..+15 grādiem.

"Global Forecast System" pašreizējā prognoze liecina, ka Jāņos Latvijā ieplūdīs nedaudz vēsāks gaiss no rietumiem un nav gaidāmi plaši nokrišņi - iespējams tikai īslaicīgs lietus no atsevišķiem gubu mākoņiem.

Atbilstoši provizoriskai informācijai šis mēnesis pagaidām ir karstākais jūnijs Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Mēneša pirmā puse bijusi teju piecus grādus siltāka par normu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas