Pirmo svešvalodu no 1. klases plāno sākt mācīt tikai pēc diviem gadiem

Pirmo svešvalodu no 1.klases plānots sākt mācīt tikai no 2013./2014.mācību gada, paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais noteikumu projekts, kas ceturtdien pieteikts Valsts sekretāru sanāksmē.

Pašlaik pirmā svešvaloda tiek mācīta kā obligāts mācību priekšmets no 3. līdz 9.klasei, bet otrā svešvaloda tiek mācīta no 6.klases. Visiem 9.klases skolēniem ir jākārto eksāmens vienā no apgūtajām svešvalodām.

Aizvadītajā mācību gadā pirmo svešvalodu no 1.klases sāka mācīt 62 skolās (angļu - 57, franču - 2, vācu - 3) un arī vismaz 60 pirmsskolas izglītības iestādēs. Taču, ņemot vērā finanšu iespējas vispārējās izglītības sistēmā, IZM ierosināja 2011./2012.mācību gadā tomēr nesākt jaunas iniciatīvas un par diviem gadiem atlikt pirmās svešvalodas apguvi no 1.klases.

Latvijas pilsētu un novadu izglītības pārvalžu vadītāji un speciālisti tika informēti par lēmumu nesākt pirmās svešvalodas apguvi 1.klasē, sākot jau ar 2011./2012.mācību gadu, norāda IZM.

Līdz ar to ministrija izstrādājusi izmaiņas noteikumos, paredzot pirmās svešvalodas apguvi no 1.klases, sākot no 2013./2014.mācību gada, līdz tam nemainot pašreizējo kārtību.

Noteikumu projekts vēl jāskata valdībā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas