Pirmdien visā Eiropas Savienībā atzīmēs "112" dienu 2

Pirmdien, 11.februārī, visā Eiropas Savienībā atzīmēs vienotā ārkārtas notikumu tālruņa numura 112 dienu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (turpmāk – VUGD) ugunsdrošības uzraudzības inspektori, daļu un posteņu komandieri šajā dienā dosies uz skolām, kur 1.-6.klašu skolēniem stāstīs par to, uz kādu numuru zvanīt, ja notikusi nelaime, kādu dienestu palīdzību iespējams saņemt, zvanot uz 112, un kādu informāciju nodot dispečeram.

Arvien biežāk 112 dispečeri saskaras ar situāciju, kad, zvanot uz 112, pēc palīdzības vēršas tieši bērni. Tāpēc arī šogad tika nolemts, ka 112 dienā vislielākā uzmanība tiks pievērsta bērnu informēšanai par tālruņa numuru, uz kuru zvanot, viņi var saņemt operatīvo dienestu palīdzību.

Kopumā šajā dienā VUGD amatpersonas apmeklēs 115 skolas visā Latvijā.

"Ugunsnelaimēs un situācijās, kad tiek apdraudēta cilvēku dzīvība, izšķirošas ir sekundes, tāpēc, jo zinošāks būs iedzīvotājs, īpaši bērns, par to, uz kādu numuru zvanīt un kādu informāciju nodot dispečeriem, jo ātrāk notikuma vietā ieradīsies ugunsdzēsēji glābēji. Mums ir svarīgi, lai zvanot uz 112, iedzīvotāji nosauktu pēc iespējas precīzāku adresi un iespēju robežās sagaidītu ugunsdzēsējus glābējus, un parādītu viņiem, kur jābrauc, īpaši vietās, kas ir grūti atrodamas, piemēram, dārza kooperatīvi, nomaļas lauku mājas utt. Līdzās tam aicinu cilvēkus nebūt vienaldzīgus un, ja redzat, ka kaut kur deg vai cilvēki ir nokļuvuši nelaimē, zvaniet uz 112, un nepaļaujieties uz to, ka kāds jau būs piezvanījis. Diemžēl ir bijušas situācijas, kad cilvēki gaida ierodamies ugunsdzēsējus glābējus, bet izrādās, ka viņiem neviens nav vēl piezvanījis. Turklāt ir svarīgi atcerēties, ka, zvanot uz 112, ir iespējams saņemt arī citu operatīvo dienestu palīdzību," uzsver VUGD priekšnieka pienākumu izpildītājs pulkvedis Normunds Plēgermanis.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, VUGD šajā dienā pateiksies tiem centrālajiem un reģionālajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas gada laikā visaktīvāk ir izglītojuši sabiedrību ugunsdrošības jautājumos un popularizējuši 112 tālruni.

Šogad apbalvojumu – ugunsdzēšamo aparātu saņems:
portāla www.staburags.lv redaktors Indulis Burka;
portāla "eLiesma" redaktors Dzintars Močs;
laikraksta "Kurzemnieks" žurnālists Juris Lipsnis;
laikraksta "Latgales Laiks" kolektīvs;
ziņu aģentūras "Leta" žurnālists Jānis Skruzis.

Par nepieciešamību visā Eiropā ieviest vienotu ārkārtējo notikumu tālruņa numuru sāka spriest jau 20.gadsimta 80-tajos gados. Eiropas Kopienas padomes 1991.gada 29.jūlijā pieņemtais lēmums "Par Eiropas Vienotā ārkārtējo notikumu tālruņa numura "112" ieviešanu" Eiropas Savienības dalībvalstīm uzdeva nodrošināt šī numura darbību.

No 1997. gada novembra Latvijā visus operatīvos dienestus var izsaukt pa tālruņa numuru 112. 2011.gada 1.februārī Latvijā tika pabeigta 112 sakaru punktu restrukturizācija un šobrīd Latvijā darbojas pieci reģionālie sakaru punkti. Latvijā 112 darbību nodrošina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.
    
Viktorija Šembele,
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ha

Meitenes foršas, bet, ja viņas nepalīdzētu, tad no darba atlaistu tak.

pirms 8 gadiem, 2013.02.08 13:17

cietušais

112 dispečeres foršās meitenes nevienam nekad neko neatsaka

pirms 8 gadiem, 2013.02.08 12:56

Latvijas ziņas