Pirmdien pārspēts arī visas Latvijas 6. jūnija karstuma rekords

Pirmdien 12 meteoroloģisko novērojumu stacijās pārspēts 6. jūnija karstuma rekords, Ventspilī reģistrēts arī jauns šīs dienas Latvijas absolūtais rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra aprēķini.

Pirmdien augstākā gaisa temperatūra fiksēta Ventspilī, kur termometrs stabiņš pakāpās līdz +31,1 grādam. Tik augsta gaisa temperatūra 6. jūnijā Latvijā reģistrēta pirmo reizi, iepriekšējais 6. jūnija rekords bija 1885. gadā Rīgā reģistrētie +30,9 grādi.

Pāvilostā un Liepājā gaiss pirmdien sakarsa attiecīgi līdz +30,6 un +30,0 grādiem, citās novērojumu stacijās temperatūra nesasniedza 30 grādu atzīmi. Zemākā gaisa temperatūra bija Kolkā un Alūksnē, kur tā pakāpās attiecīgi līdz +22,4 un +25,8 grādiem. Savukārt Rīgā gaiss sakarsa līdz +29,2 grādiem.

Jauns 6. jūnija maksimālās gaisa temperatūras rekords reģistrēts Ainažos, Bauskā, Dobelē, Liepājā, Pāvilostā, Rūjienā, Saldū, Skrīveros, Skultē (Saulkrastu apkaimē), Stendē, Ventspilī un Zīlānos netālu no Jēkabpils. Iepriekšējais karstuma rekords šajās novērojumu stacijās tika pārspēts par 0,2-3,6 grādiem.

Jau vēstīts, ka arī 1.jūnijā 12 novērojumu stacijās tika pārspēts šīs dienas karstuma rekords un ar +30,4 grādiem tika reģistrēts jauns visas Latvijas 1. jūnija rekords.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas