Pirmās svētceļnieku grupas Aglonā varētu ierasties 12. augustā

Pirmās svētceļnieku grupas Aglonā varētu ierasties 12.augustā, pašreiz uz Aglonu dodas 32 svētceļnieku grupas, aģentūrai BNS pastāstīja Aglonas bazilikas Informācijas centra vadītāja Rūta Giluče.

Pašlaik ir pieejama informācija par 32 svētceļnieku grupām, kuras dodas uz Aglonu. Giluče norādīja – plānots, ka svētceļnieki galamērķī varētu ierasties 12.augustā, tomēr, ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, pirmās svētceļnieku grupas Aglonā varētu ierasties arī ātrāk.

Tāpat Giluče pastāstīja, ka svētceļnieku grupu skaits vēl palielināsies, jo tās, kuras dodas no tuvākām vietām, vēl nav pieteikušās.

Kopējo skaitu, kas varētu apmeklēt Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkus14. un 15.augustā, Giluče nevēlējās prognozēt, bet, ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, tie varētu būt vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku dienā.

Viņa norādīja, ka cilvēki, kuri apmeklē Aglonu, liela daļa ierodas ar savām automašīnām un autobusiem, bet viņi netiek uzskaitīti, līdz ar to precīzs apmeklētāju skaits nav zināms. Precīzu cilvēku skaita noteikšanu apgrūtinot arī tas, ka uz pasākumu daudzi ierodas uz vairākām dienām, bet citi pasākumā piedalās tikai dažās lūgšanās.

Pērn uz Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem ceļu kājām mēroja 62 svētceļnieku grupas un kopumā kājām Aglonā ieradās 4,5 tūkstoši cilvēku no dažādām Latvijas vietām.

Tāpat Giluče pastāstīja, ka uz Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem ir nodrošināts viss nepieciešamais tehniskais aprīkojums.

Svētki Aglonā sāksies 11.septembrī, bet noslēgsies 15.augustā.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki Aglonā ik gadu augustā pulcē desmitiem tūkstošu ticīgo gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Ik gadu uz svētku norises vietu svētceļojumos ar kājām dodas ticīgo grupas no visas Latvijas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas