Pirmajos Ziemassvētkos gaidāms stiprs vējš, bet jaunnedēļ iestāsies sals

Piektdien Latvijā, īpaši jūras piekrastē, ir gaidāms stiprs vējš, savukārt jaunnedēļ uz vairākām dienām iestāsies sals, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Sinoptiķi brīdina, ka šodien dienas vidū jūras piekrastē dienvidrietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 20-23 metriem sekundē. Tikpat spēcīgs vējš būs arī naktī uz sestdienu, kad vēja brāzmas sasniegs ātrumu 17-22 metri sekundē. Pakāpeniska vēja norimšana tiek prognozēta tikai sestdien, Otrajos Ziemassvētkos.

Maksimālā gaisa temperatūra diennakts laikā būtiski nemainīsies - tā būs ap plus 1, plus 9 grādiem.

Nedēļas pēdējās dienās Latvijā laika apstākļus ietekmēs ciklons, kas pietuvosies no rietumiem. Tas atnesīs plašu nokrišņu zonu - daudzviet snigs, vietām pat stipri.

Gada pēdējā nedēļā laika apstākļus noteiks anticiklons, tāpēc nokrišņi mitēsies, bet ieplūstot aukstākām gaisa masām, strauji pazemināsies gaisa temperatūra. Prognozes liecina, ka nakts stundās gaiss atdzisīs līdz mīnus 7, mīnus 12 grādiem, bet dienā temperatūra nebūs augstāka par 0, mīnus 8 grādiem.

Meteorologi prognozē, ka šādi laika apstākļi saglabāsies līdz Jaunajam gadam.

Kristieši visā pasaulē svin Pirmos Ziemassvētkus

Rīga, 25.dec., LETA. Piektdien Latvijā un citur kristīgajā pasaulē tiek svinēti Pirmie Ziemassvētki.

25.decembris jau kopš kristietības pirmsākumiem tiek svinēts kā Kristus dzimšanas diena, lai gan sākotnēji šajā datumā tika svinēta "saules atgriešanās" - pirmā diena, kad saule zemi apspīd nedaudz ilgāk kā iepriekšējā dienā. 25.decembris kristīgo Ziemassvētku svinēšanai izvēlēts, lai izkonkurētu kristietības pirmsākumos Romā populāro gaismas dieva Mitras kultu, kura atdzimšanas svētki tika svinēti ziemas saulgriežos.

Saskaņā ar Bībeles pētnieku viedokli Kristus ir piedzimis sešus mēnešus pirms Lieldienām, laikā, kad Izraēlā bija pietiekami silts, lai gani ar saviem lopiem varētu gulēt laukā, kā tas aprakstīts Jēzus piedzimšanas stāstā Bībelē, tātad - septembrī vai oktobrī. Šis fakts vēl vairāk apstiprina pieņēmumu, ka jau pašos kristietības pirmsākumos, gluži tāpat kā mūsdienās, bija populāri centieni integrēt kristīgās un pagāniskās tradīcijas.

Taču arī kristīgās tradīcijas šajā dienā ir atšķirīgas - pēc katoliskajām tradīcijām Ziemassvētku mielasts pēc gavēņa, kas ievērots adventes laikā, tiek rīkots tieši 25.decembrī, kamēr protestantu tradīcijās ciemiņi tiek mieloti 24.decembra vakarā.

Piektdien, kā arī sestdien, Otrajos Ziemassvētkos, daudzās katoļu, luterāņu un baptistu draudzēs visā Latvijā notiek Ziemassvētkiem veltīti dievkalpojumi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas