Pirmajās marta stundās tautas skaitīšanā piedalījušies jau gandrīz 200 iedzīvotāji

Pirmajās 1.marta stundās, sākoties tautas skaitīšanai internetā, anketas aizpildījuši jau 197 iedzīvotāji, otrdien LNT raidījumā "900 sekundes" pavēstīja Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) vadītāja Aija Žīgure.

Viņa arī norādīja, ka ātrākie no anketu aizpildītājiem ar uzdevumu tikuši galā sešās minūtēs.

Tomēr Žīgure aicināja iedzīvotājus nemēģināt visiem internetā aizpildīt tautas skaitīšanas anketas jau pirmajā dienā - tam vēl būs desmit dienas laika.

Tāpat CSP pārstāve, aicinot neuzķerties uz viltvāržiem un krāpniekiem, kas mēģina izmantot situāciju, atkārtoti uzsvēra - tautas skaitītāji uz iedzīvotāju mājām vēl nestaigā, to viņi darīs tikai no 17.marta. Turklāt tautas skaitājiem ir arī vairākas identifikācijas zīmes, kurām jābūt redzamā vietā. Ja tomēr rodas šaubas par konkrēto cilvēku, var zvanīt uz CSP informatīvo tālruni, lai noskaidrotu konkrētās personas identitāti.

Jau vēstīts, ka 1.martā Latvijā sākas tautas skaitīšana, kas norisināsies līdz 31.maijam. Tās mērķis ir iegūt sīku priekšstatu par iedzīvotāju skaitu, sastāvu, nodarbošanos, migrāciju, kā arī iedzīvotāju mājokļiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas