Pirmajās divās dienās "Staro Rīga" apmeklējuši vairāk nekā 100 000 skatītāju 1

Pirmajās divās gaismas festivāla "Staro Rīga" norises dienās tā objektus Vecrīgā un ārpus pilsētas centra apmeklējuši vairāk nekā 100 000 skatītāju, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Kultūras departamentā.

Visplašāk apmeklēti ir objekti "Preses nams", "Gaisma stāsta Pēterbaznīcu", "Laika grieži", "Zibens gaisma" un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļas studentu darbi.

"Ir prieks redzēt pilsētā daudz smaidīgu cilvēku, kas priecājas par festivāla objektiem, vēro izgaismoto ēku un objektu īpašos stāstus un cenšas nofiksēt, kā pilsēta pārvēršas. Domāju, ka mums būs daudz interesantu fotogrāfiju par starojošo Rīgu," sacīja "Staro Rīga" idejas autore un Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle.

Gaismas festivāla organizatori aicina unikālo pilsētvides gaismas objektu fotogrāfijas un video saiti ievietot mājaslapā "www.staroriga.lv".

Festivāla laikā notiek arī balsošana par skatītāju iemīļotāko projektu. Balsot iespējams, nosūtot īsziņu.

Festivāla darba laikā informācijas centros Rātslaukumā, pie viesnīcas "Hotel de Rome" un "Tele2" apkalpošanas centrā Merķeļa ielā iespējams saņemt karti, kas palīdz orientēties objektu izvietojumā, šo karti iespējams lejupielādēt arī festivāla mājaslapā "www.staroriga.lv".

Jau ziņots, ka gaismas festivāls "Staro Rīga" norisināsies līdz 18.novembrim katru vakaru no plkst.18 līdz 23. Festivālā apskatāmi 18 jauni gaismu objekti, trīs gaismu objekti no 2008.gada programmas, deviņi objekti, kas tapuši ar festivāla sadarbības partneru atbalstu, 12 LMA Dizaina nodaļas studentu programmas gaismu objekti, kā arī 14 pilsētvides pastāvīgie gaismu objekti.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

2050

http://www.youtube.com/watch_popup?v=Q7zKZnprOW4

pirms 11 gadiem, 2009.11.17 09:49

Latvijas ziņas