Pirmajā svētku brīvdienā pieķerts mazāk dzērājšoferu nekā vidēji ikdienā

Pirmajā svētku brīvdienā, 24.decembrī, Valsts policijas (VP) darbinieki uz Latvijas autoceļiem alkohola koncentrāciju izelpā pārbaudījuši aptuveni 10 000 autovadītāju, bet reibumā pie stūres pieķerts mazāk dzērājšoferu nekā vidēji ikdienā.

Kā aģentūra LETA uzzināja VP Sabiedrisko attiecību nodaļā, vidēji diennaktī pie stūres alkohola reibumā tiek pieķerti apmēram 15 autovadītāji, taču vakar fiksēti vien deviņi šādi likuma pārkāpēji, kas ir par 11 mazāk nekā 23.decembrī.

Savukārt alkohola koncentrācija līdz 0,5 promilēm tika konstatēta 29 šoferu izelpā. "Kaut arī tā ir likumā pieļaujamā norma, tomēr tas parāda atsevišķu autovadītāju attieksmi pret ceļu satiksmes noteikumiem un drošas satiksmes veidošanu," norāda policija, aicinot autovadītājus nesēsties pie stūres, ja iepriekš kaut nelielā daudzumā lietots alkohols.

LETA jau ziņoja, ka vakar Jēkabpilī kāds autovadītājs, pamanot priekšā uz ceļa VP reidu, nolēma "drošības labad" iepūst sev mutē elpas atsvaidzinātāju, taču izrādījās, ka atsvaidzinātājs acīmredzot satur spirtu, jo alkometra rādījums sākotnēji krietni pārsniedza pieļaujamo.

Kad pienāca šofera kārta pūst "trubiņā", alkometrs uzrādīja 1,34 promiles. Autovadītājam par laimi elpas atsvaidzinātāja izraisītais promiļu daudzums līdz otrajai pārbaudei bija nokrities līdz likumā pieļaujamajai normai - 0,48 promilēm.

Šoferis atviegloti uzelpoja un ļāva ceļu turpināt pasažierim, pats izvēloties vairs neriskēt. "Autovadītājs par mata tiesu izspruka no sabojāta vakara, ko nāktos pavadīt medicīnas iestādē, lai pierādītu, ka viņa asinīs alkohols bijis pieļaujamā daudzumā," atzina VP.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas