Pīlēns: Katru dienu mazinās varas autoritāte

Valdības rīcības politikas rezultāti nav labākie iespējamie, bet tālu zem vidusmēra. "Katru dienu mazinās varas autoritāte," intervijā Latvijas Avīzei saka uzņēmējs Uldis Pīlēns.

Viņš norāda, ka premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība) "ir apstākļu gūsteknis, jo pārņēma valdību ar jau līdz detaļām parakstītu Latvijas un SVF memorandu". "Līdz ar to premjers ir ļoti būtiski ierobežots savā rīcībspējā. To Dombrovskim tiešām nevar pārmest, ka viņš saņēmis iepriekš sarakstītas vadlīnijas Latvijas nākamajiem pieciem, desmit gadiem," ska U.Pīlēns.

Jautāts, ko viņš premjeram ieteiktu, U.Pīlēns saka: "Ministru prezidenta atbildība, vēl jo svarīgāk ierobežotas rīcības situācijā, ir nodrošināt valsts pārvaldes vadību ar pašiem labākajiem, kompetentākajiem, autoritatīvākajiem resursiem. Šobrīd tas nav izdarīts, līdz ar to arī rīcības politikas rezultāti nav labākie iespējamie, bet tālu zem vidusmēra. Tāpēc nevērtēšu, veiksmīga vai neveiksmīga ir koalīcijas kombinācija, bet rezultāts – katru dienu mazinās varas autoritāte.

Politiskā dienas kārtība, prioritātes, kadru politika nav atkarīga no SVF uzstādījumiem, un, ja tā nav sekmīga, tad varas autoritāte tiek nodeldēta ne tikai valdībā, bet it visos varas līmeņos. Tas nozīmē valsts starptautiskās reputācijas krišanos un sabiedrības paļāvības uz valsti samazināšanos. Nav aktivizēta sabiedrības mobilizācijas un solidaritātes spēja, tāpēc, neraugoties uz pavasari aiz loga, sabiedrības noskaņojumā nejūt nākotnes optimismu.

Vismaz ne tādā līmenī, kāds piedienētos valstī, kas iestājusies Eiropas Savienībā, NATO un nostiprinājusi eksistenciālās lietas. Tālāk – nav vīzijas, nav vīzijas realizētāju."

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas