Piešķir 266 tūkstošus latu atlaistās 10.Saeimas deputātu kompensācijām 1

Valdība otrdien piešķīra Saeimas kancelejai 266 173 latus, lai izmaksātu kompensācijas triju mēnešalgu apmērā atlaistās10.Saeimas deputātiem, kuri nav ievēlēti 11.Saeimā.

Nauda piešķirta no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Valdība lēmumu pieņēma bez debatēm.

Atlaistās Saeimas 44 deputātiem kompensācijām būs nepieciešami 226 173 lati, iepriekš aģentūru BNS informēja Saeimas Preses centrā.

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums paredz deputātam, kura mandāts izbeidzas līdz ar Saeimas pilnvaru izbeigšanos, ja viņš nav ievēlēts nākamajā Saeimā, izmaksāt vienreizēju pabalstu triju vidējo mēnešalgu apmērā.

Deputāta mēnešalga ir 1417 latu pirms nodokļu samaksas, taču katram deputātam summa būs atšķirīga – tā atkarīga no tā, vai deputāts saņem piemaksu par amatu, piemēram, darbu prezidijā, komisijas vai frakcijas vadīšanu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka pēc 10.Saeimas atlaišanas, kas nostrādājusi vien nepilnu gadu, izraisījās diskusijas, vai deputātiem būtu jāmaksā kompensācijas. Taču likumā nav paredzēts gadījums par atlaistas Saeimas sociālajām garantijām. Atlaistās 10.Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa ("Vienotība") iepriekš norādījusi, ka katram pašam ir jāvērtē, vai būtu jāpieņem likumā noteiktā kompensācija.

Līdz šim neviens deputāts publiski nav paudis gatavību no kompensācijas atteikties.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vājprāts

Lūk to es saprotu!!!!!!!!!!! Ak,ja visiem,kurus atlaiž no darba izmaksātu kompensāciju 3 algu apmērā! Varbūt likums mainīts un turpmāk tā notiks?

pirms 9 gadiem, 2011.10.11 22:07

Latvijas ziņas