Pieaugs vairāku valsts sociālās aprūpes centru maksas pakalpojumu cenas

Pieaugs vairāku Labklājības ministrijas pakļautībā esošo valsts sociālās aprūpes centru (VSAC) maksas pakalpojumu cenas, to paredz otrdien valdības aktualizētais ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestāžu maksas pakalpojumu cenrādis.

Piemēram, pilngadīgas personas izmitināšana ar pilnu sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju vienvietīgā istabā VSAC "Rīga" 25,38 eiro vietā tagad izmaksās 31,70 eiro dienā, vēsta LETA.

Līdzīgi, pieaugs cenas arī Montesori terapijai. Pirmreizēja konsultācija stundas garumā līdz šim maksāja 18,99 eiro, bet turpmāk maksās 25,41 eiro.

Minimāls cenu pieaugums ir arī dažādām bērniem paredzētām nodarbībām, kā arī ēdināšanas un transporta pakalpojumiem.

Jaunais cenrādis attieksies uz VSAC "Kurzeme", "Latgale", "Rīga", "Vidzeme" un "Zemgale". Kopā ar VSAC noteiktu maksas pakalpojumu cenas precizēšanu atbilstoši faktiskajām izmaksām, ir paredzēts iekļaut arī jaunus maksas pakalpojumu veidus, kā arī izslēgt tos maksas pakalpojumu veidus, pēc kuriem nav pieprasījuma.

Labklājības ministrija skaidro, ka cenrādī definētie maksas pakalpojumi galvenokārt paredzēti VSAC klientiem, kuri pakalpojumu apmaksā no pašu līdzekļiem vai par kuru pakalpojumiem pilnībā vai daļēji maksā pašvaldība vai klientu viesi, kā arī iestāžu darbiniekiem paredzētie pakalpojumi.

Ministrija uzsver, ka izmaiņas neietekmēs septiņus bērnu sociālās aprūpes maksas pakalpojumu veidus. To starpā arī VSAC "Rīga" pakalpojumus, kas ir saistīti ar zīdaiņu vai bērnu sociālo aprūpi un rehabilitāciju, kā arī paliatīvo aprūpi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas