Pie valdības ēkas prasīs PVN samazināšanu apkurei

Arodbiedrība "LABA" šodien, 12. februārī, pulksten 11.30 pie Ministru kabineta ēkas rīko protesta akciju, kurā aicinās valdību samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi apkurei, aģentūru LETA informēja arodbiedrības pārstāvis Vladislavs Bartaševičs.

Arodbiedrība apgalvo, ka šodien Ministru kabinets skatīs likumu "Par pievienotās vērtības nodokli", kas paredz samazināt pievienotās vērtības nodokli siltumenerģijai no 12 līdz 5 procentiem. Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis gan sacīja, ka ministrija šādas izmaiņas izskatīšanai valdībā nevirza.

Bartaševičs atgādina, ka pirms tam Saeima ne vienu vien reizi, vērtējot priekšlikumus grozījumiem Pievienotās vērtības nodokļa likumā, noraidīja opozīcijas priekšlikumu samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) apkurei.

Arodbiedrība akcentē, ka līdz 2009. gadam PVN siltumenerģijai bija 5 procentu apmērā, bet, sākoties krīzei, valdība sāka neatlaidīgi to kāpināt līdz pat 12 procentiem. Kā norāda arodbiedrība, kopš 2011. gada dabasgāzei tiek piemērots akcīzes nodoklis 12 lati par 1000 kubikmetru.

Sākot ar 2009. gada apkures sezonu, no Krievijas piegādātas dabasgāzes cena bija 141 lats par 1000 kubikmetru, bet pašlaik tās cena sasniegusi 225 latus par 1000 kubikmetru bez PVN un akcīzes nodokļa. Lielāko siltumenerģijas tarifa daļu – 82 procentiem – veido izmaksas, kas ir atkarīgas no dabasgāzes tirdzniecības cenas, uzsver protesta organizatori.

"Neskatoties uz to, ka šī gada ziema, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, nebija tik barga, Latvijas iedzīvotāji, daudzi no kuriem atrodas zem nabadzības sliekšņa, ir gandrīz izputināti pēc nesamērojami augstu komunālo rēķinu nomaksas. Runa ir ne tikai par pensionāriem, daudzbērnu ģimenēm un citām mazāk nodrošinātām grupām, bet arī par vienkāršiem ļaudīm, kuri diendienā mēģina nopelnīt sev iztiku," norāda arodbiedrība.

Viņi uzskata, ka vienīgais veids, kā valsts var palīdzēt savai tautai patiešām grūtajā brīdī, ir atvieglot tās maksājumu nastu, samazinot PVN likmi siltumapgādei no 12 līdz 5 procentiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas