Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pie Brīvības pieminekļa pieminekļa tiekas ideoloģiskie pretinieki

Latviešu leģionāru piemiņas gājienam, kurā devušies vairāki simti cilvēku, sasniedzot Brīvības pieminekli, tos sagaidīja antifašisti, kuri izkliedza dažādus saukļus, novēroja aģentūra LETA.

Leģionāru piemiņas pasākumu pretinieki svilpa, sauca krievu valodā "Hitler kaput!", kā arī lamājās necenzētiem vārdiem. Savukārt gājiena atbalstītāji aplaudēja un sauca "malači!".

Ideoloģiskos pretiniekus norobežo metāla barjeras un policistu ķēdes, tostarp specvienība "Alfa". Gājiena dalībnieki pie Brīvības pieminekļa izveidojuši Latvijas karogu aleju.

Pasākumu vēro vairāki simti cilvēku, kuri sadalījušies pretējās nometnēs - vieni atbalsta leģionāru piemiņas pasākumus, otri pret tiem protestē.

Fiziskas sadursmes starp pretēji noskaņotiem cilvēkiem pagaidām nav notikušas.

Kā ziņots, šorīt plkst.11 sākās latviešu leģionāru piemiņas gājiens no Doma baznīcas uz Brīvības pieminekli, kuru rīko "Daugavas vanagi Latvijā".

Gājiena dalībnieki dziedāja patriotiskas dziesmas.

Netālu no Brīvības pieminekļa pulcējas arī leģionāru piemiņas pasākumu pretinieki, kas izvietojušies pie Kolonādes.

"Daugavas vanagu Latvijā" organizētais gājiens ir vienīgais pasākums 16.martā, ko atļāva rīkot Rīgas domes Sapulču, gājienu un piketu pieteikumu izskatīšanas komisija.

Leģionāru piemiņas dienu 16.martā sāka atzīmēt "Daugavas vanagu" organizācija 1952.gadā. Tieši šī diena tika izvēlēta, jo 1944.gadā tajā sākās kauja Veļikajas upes austrumu krastā par augstieni "93,4". Šī bija pirmā kauja, kad abas latviešu leģiona divīzijas - 15. un 19. - cīnījās kopā, turklāt vienīgo reizi visa kara laikā - latviešu vadībā.

1998.gada vasarā Saeima 16.martu noteica par Latviešu karavīru atceres dienu, taču pēc divus gadus ilgušām asām diskusijām deputāti to atzina par kļūdu un 2000.gadā 16.marts tika svītrots no oficiālo atceres dienu saraksta.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas