Pianiste Agnese Egliņa: "Mani uzlādē cilvēki!"

Šajā nedēļas nogalē norisināsies 21. Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls. Šodien sākas mēģinājumi festivāla koncertiem. Portāls uz ekspresinterviju aicināja smaidīgo un dzīvespriecīgo pianisti Agnesi Egliņu, kurai Liepāja ir dzimtā pilsēta. Festivālā pianiste izspēlēs Kārļa Lāča Klavierkoncerta partitūru.

Jūs esat dzimusi Liepājā. Vai Liepāja Jums ir īpaša pilsēta?
Jā, Liepāja man ir īpaša pilsēta, jo esmu šeit gan dzimusi, gan arī ieguvusi pirmo muzikālo izglītību. Es mācījos Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā līdz septītajai klasei. Liepāja man asociējas ar mūziku.

Kura vieta pilsētā Jums ir vismīļākā?
Tā viennozīmīgi ir jūra - jūras krasts. Es cenšos, vienmēr esot Liepājā, vienalga - ziema, nakts vai vakars, aiziet līdz jūras krastam un palūkot, kas tur notiek. Jūra ir viena no tām lietām, kas mani tik tiešām enerģētiski uzlādē un pietrūkst, kad esmu prom. Tā enerģētiskā bumba, ko sniedz jūra ir vārdos neaprakstāma.

Vai atliek laika atbraukt uz Liepāju?
Kad ir koncerti, tad arī atbraucu, bet tā atpūtā laikam nē.

Kur esat apmetusies, tagad esot Liepājā?
Viesnīcā "Amrita". Ļoti laba viesnīca, visiem iesaku.

Kāds ir Jūsu dienas ritms, gatavojoties festivālam?
Ceļos aptuveni pusseptiņos, eju pabrokastot. Tad cenšos, lai pirms mēģinājumiem esmu kādas divas stundas iespēlējusies. Tas tā kā sportistiem - obligāti jāieslidās.

Kā Jūs cīnaties ar nogurumu, kur rodat enerģiju?
Mani uzlādē cilvēki. Varbūt es pati sevi nevaru tik ļoti uzlādēt, kā mani uzlādē komunikācija ar cilvēkiem - mūziķiem, orķestri, tur ir tik daudz iespaidu, smaidu! Man ļoti patīk spēlēt kamermūziku, tā dod enerģiju un arī apkārtējie cilvēki uzlādē. Tā ir tāda kā apmaiņa.

Vai Jums ir kāds rituāls, pirms kāpšanas uz skatuves?
Protams, man ir savs rituāls! Bet to nedrīkst teikt! Tāds kā rituāls ir arī visa sagatavošanās koncertiem. Ļoti labu laiku iepriekš jau zinu, ka tas tuvojas un sevi noskaņoju, esmu tajā vietā. Iepazīstos ar pasākumu, programmu, cilvēkiem.

Kā Jūs sevi iepriecnāt?
Es sevi palutinu ar šokolādes saldējumu un kūku "Cielaviņa" - tā ir burvīga!

Kā Jūs vērtējat festivāla programmu un norisi šogad?

Es gribētu izteikt vislielāko kompilmentu visiem tiem cilvēkiem, kas sadevās rokās un atrada naudu, lai festivāls notiktu. Tas ir pasākums ar vēsturi, un nedrīkstēja pieļaut, ka kāds gads ir izlaists. Jā, varbūt varētu piekrist, ka festivāls ir īsāks un nenotiek nedēļu. Tie varbūt ir tikai četri koncerti, bet festivāls notiek - kaut vienu vai divas dienas. Un šeit ir super - trīs dienas, četri koncerti, un viss ir ideāli! Ja mums ir tāds festivāls, ar ko lepoties, ar savu kvalitātes zīmi, tad tiešām tajā ir jāiegulda daudz. Protams, ir jāpārdomā dramaturģija, laikus jāsazinās ar solistiem, jāpārdomā programmas izvēle, bet tas jau ir Mākslinieciskās padomes uzdevums.

Vai šā gada programmu var salīdzināt ar pagājušā gada piedāvājumu?

Grūti atbildēt. Nevar salīdzināt zaļu krāsu ar zilu, katrā ir sava burvība. Vienam labāk patiks zaļa krāsa, otram - zila. Vienam patīk šā gada festivāls, citam varbūt nepatīk. Vienmēr mums visiem, īpaši klausītājiem, ir iespēja izvēlēties. Es visus aicinu nākt uz festivālu, izteikt savu viedokli!

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas