Petraviča: Uzlabojoties situācijai, ierobežojumi aprūpes centros var tikt mazināti

Līdz ar saslimstības ar Covid-19 mazināšanos un epidemioloģiskās situācijas stabilizēšanos sociālās aprūpes centros atsevišķi ierobežojumi var tikt mīkstināti, pieļauj labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Kā aģentūru LETA informēja ministres padomnieks komunikācijas jautājumos Jānis Zariņš, vienlaikus būtu jāuzsver, ka vislabāk situāciju savā iestādē pārzina un pamatotu lēmumu pieņem tieši aprūpes centra vadītājs.

Petraviča skaidroja, ka sociālās aprūpes centros dzīvojošie ilgu laiku pavadījuši karantīnas apstākļos bez iespējas satikt savus tuviniekus un draugus. Patlaban jau vairums aprūpes centros mītošo ir saņēmuši pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu.

Turklāt no Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētājas Daces Zavadskas šonedēļ valdības sēdē teiktā izriet, ka aizsardzība pēc vienas "AstraZeneca" vakcīnas devas saņemšanas pielīdzināma efektam, ko sniedz mRNS vakcīnu aizsardzība pēc divām devām. "Tāpēc uzskatām, ka, lokāli izvērtējot situāciju iespējams atvieglot Covid-19 ierobežojumus attiecīgajā sociālās aprūpes centrā," norādīja Petraviča.

Apmeklējumi ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās (SAC) ir atļaujami, ja SAC nav izsludināta karantīna, ja tuvinieks 14 dienu laikā nav uzturējies valstī, kas Slimību un profilakses kontroles centra mājaslapā publicēta kā valsts, uz kuru ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi. Tāpat apmeklējumi ir pieļaujami, ja persona nav bijusi ciešā kontaktā ar Covid-19 infekcijas slimnieku vai cilvēku, kurš atrodas mājas karantīnā, un šai personai nav Covid-19 raksturīgo klīnisko simptomu.
Nepieciešamības vai šaubu gadījumā aprūpes centrs aicināts konsultēties ar epidemiologu.

Labklājības ministrija atgādina, ka vienā apmeklējuma reizē centrā mītošo var apciemot ne vairāk kā viena persona, izņemot, ja apmeklētāji ir vairāki vienā mājsaimniecībā dzīvojoši vienas ģimenes locekļi.

Labvēlīgos laika apstākļos ieteikts tikšanos organizēt SAC teritorijā, dārzā, lapenē, ievērojot divu metru distancēšanos.

Pirms apmeklējuma ir jāsazinās ar SAC vadību un jāvienojas par tikšanās iespēju un laiku.

Apmeklējuma laikā gan klientam, gan tuviniekam jānodrošina individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu pieejamība, kā arī jāuzrauga to lietošana. Arī klāties tikšanās ilgumu nepieciešams iespējami saīsināt. Ja tikšanās tiek organizēta īpaši aprīkotā apmeklējumu telpā, kur iespējams sarunāties caur stiklu pa telefonu vai izmantojot citus tehniskus risinājumus, individuālie aizsardzības līdzekļi nav jālieto.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas